Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Leo Buscaglia Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne poradniki
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Mimo niewielkiego rozmiaru tej książeczki, brnęłam przez nią długo i z trudem. Banały, uogólnienia, czasem popadanie w pretensjonalność. Dla mnie strata czasu, raczej nie polecam, choć zarazem potrafię sobie wyobrazić, że do kogoś może to trafić i jakoś nawet pomóc. Ja jednak czytałam kilka nieporównywalnie lepszych książek psychologicznych poruszających temat miłości.

Biorę tę książkę ze stolika, tego koło łóżka, koło „lampki, nocnej śpiewaczki”. Niewiele waży. Gładzę okładkę, otwieram, na chybił trafił. Tak. To jest to. Ten stan spokoju, spokoju, aż po końcówki włosów. Czuję ciepło, bije ono łagodną falą z każdego słowa, każdej litery. Zamykam oczy.

To jest tak, tak… jakbym miała kłopot, jakbym ułożyła usta w podkowę, jakby moje myśli...

Autor w prosty sposób dzieli się przemyśleniami dotyczącymi pewnych aspektów miłości. Wiele refleksji i anegdot, zachęcających abyśmy żyli miłością i poznawali ją w działaniu. Chociaż temat miłości wydaje się banalny i nie da się powiedzieć o nim niczego definitywnego, to żyć i kochać jest właściwie wrodzone w naturę ludzką.
Człowiek przeżywa miłość na swój ograniczony...

Tytuł doskonale oddaje o czym jest ta książka :) A napisana jest tak, że chce się od razu spotkać z jej autorem :)

Piękna.

nie dokończyłam, co rzadko mi się zdarza. nic nowego się nie dowiedziałam

Wiele treści powtarza się. Lanie wody, nic konkretnego. Z pewnością nie poradni.

nie pamiętam żebym kiedyś czytała tak wspaniałe książki

gorąco polecam

• Psychologia