Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia

Okładka książki Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia Christophe André
Okładka książki Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia
Christophe André Wydawnictwo: Czarna Owca nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Imparfaits, libres et heureux: Pratiques de l'estime de soi
Czarna Owca
2012-07-25
2012-07-25
978-83-7554-422-0
Karolina Sikorska
psychologia samoocena

Nie będę pisał o tym, że książka Christophe’a André to „alfa i omega” wśród pozycji poświęconych samorozwojowi. Nie odkrywa nowego, wspaniałego świata. Po lekturze „Niedoskonałych, wolnych i szczęśliwych” czytelnik nie będzie w 100% żyjącym w swawoli człowiekiem. Nie ma i nie będzie takiej pozycji. Jednak recenzowany poradnik podsuwa zbiór ciekawych spostrzeżeń.

Nie jest to kolejna uduchowiona „biblia”, po przeczytaniu której poznasz oświecone, przepełnione energią nowe „ja”. Ma wymiar terapeutyczny. Bazuje na wieloletnim doświadczeniem autora (praktyka psychiatryczna). Pokazuje pewne modele zachowania, powtarzające się schematy uniemożliwiające czerpać radości z życia i cieszyć się nim. I wskazuje, jak wyjść im naprzeciw.

Nie jest to podręcznik, instrukcja nadczłowieka. To zaproszenie do akceptacji siebie, cieszenie się życiem i odnalezieniem wymiarów, w których czujesz się dobrze. Do pozwolenia sobie na odrobinę niedoskonałości w naszym, coraz to doskonalszym i skrojonym co do sekundy projekcie zwanym życie. Tyle i tylko tyle. Niby proste i banalne, ale jak łatwo o tym zapomnieć.

Źródło: www.zzyciaksiazek.blogspot.com

Nie jest...

Książkę określiłabym jako średnią statystyczną. Traktuje o poczuciu własnej wartości w kontekście całej populacji.
Spodziewałam się więcej. Konkretnie więcej przykładów, ćwiczeń, kwestii do przećwiczenia na sobie.

Podsumowując - pozycja ciekawa ale jak dla mnie zbyt ogólna.

Podsumowując - pozycja ciekawa ale jak dla mnie zbyt ogólna.

Świetna książka. Kompleksowo opisane problemy z niską lub za wysoką samooceną. Nie jest to jednakże zbiór prostych ćwiczeń, raczej pogłębiony opis istniejących dolegliwości oraz jak one funkcjonują, czym są powodowane. Książka kreśli sposoby na poprawę własnego samopoczucia przez zwiększenie swojej świadomości myślenia.
Dla wnikliwych i samoświadomych czytelników będzie bardzo wartościową pozycją.

Dla wnikliwych i samoświadomych czytelników będzie...

Książka, której nie czyta się jednym tchem, gdyż to nie powieść. Można ją odkładać i do niej wracać, gdyż zawiera opisy naszych zachowań,emocji itp. Generalnie warto po nią sięgnąć, aby usystematyzować sobie pewne zachowania.

Jedna z pierwszych pozycji, które "ściągneły" mnie w sidła psychologii i sprawiły, że stała się moją pasją i mowym pomysłem na życie.
Spis treści mówi sam przez się. Porusza każdy temat, który dotyczy błądzących osób.

Poradnik dla początkujących i nie tylko

Poradnik dla początkujących i nie tylko

• Psychologia
  • Poradniki
  • Motywacja
  • Chcę przeczytać - psychologia

Dodaj cytat z książki Niedoskonali, wolni, szczęśliwi. O sztuce dobrego życia