Sprawa honoru

1993-01-01
978-83-7510-677-0
Zofia Uhrynowska-Hanasz
Archer sensacja polityka Wielka Brytania

dobrze się czyta, niezłe tempo, oczywiście trudno traktować te akcje, zbiegi okoliczności i naiwne zachowania poważnie, ale z "przymrużeniem oka" spędzi się przy lekturze tej książki miłe chwile

Trochę przestarzała więc wydaje się naiwna ale dość wciąga i czyta się ją łatwo.

Po mojej ostatniej przygodzie z Archerem i ogromnym rozczarowaniu jakie mnie spotkało na jej końcu, podchodziłam do "Sprawy honoru" z pewnymi obawami. Szybko jednak wciągnęłam się w zagadkę, z przyjemnością i ciekawością śledziłam losy Adama Scotta, przemierzając razem z nim Europę, uciekając przed wszelkiego rodzaju wrogami.
Nie jest to żadna nowość, Archer nie stworzył niczego odkrywczego w kwestii powieści szpiegowskiej (czy jakkolwiek nazwiemy "Sprawę honoru"),ale zdecydowanie należy do kategorii dobrych książek, które mogę polecić.

Nie jest to żadna nowość, Archer nie stworzył...

Książka z połowy lat 80-tych XX wieku i to niestety daje się odczuć (polskie pierwsze wydanie chyba 1993 r.) Być może jeszcze dwadzieścia lat temu powiedziałbym o książce bestseller, mistrzowski thriller szpiegowski ale mając na karku tyle lat co mam ;) treść odbieram jako naiwną. Niemniej jednak momentami była wciągająca.

Spoko pozycja.

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Spoko pozycja.

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

fantastyczne napięcie do ostatniej strony. ciekawi bohaterowie i akcja...

fantastyczne napięcie do ostatniej strony. ciekawi bohaterowie i akcja...

Postanowiłem przeczytać sprawę honoru dlatego, że zapomniałem zabrać ze sobą innych lektur z mego rodzinnego miasta.
Przyznam się bez bicia, że niczego szczególnego po przeczytaniu recenzji tej książki się nie spodziewałem... A tu nagle zonk niesamowity, ta sensacyjna książka wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma w napięciu aż do samego końca, mało tego - ciężko się od niej oderwać.
Bardzo fajna odskocznia od dotychczasowych książek przeze mnie przeczytanych. Końcówka niestety zbyt bardzo zagmatfana, z tego powodu daję 9/10. Niewątpliwie polecam!

Na wstępie zaznaczam, że czytałam nowe, 2-tomowe, wydanie powieści.

Adam Scott jest byłym wojskowym. W spadku po swoim ojcu otrzymuje list oraz kwit na carską ikonę.
Z treści listu wynika, że dzięki spadkowi, może oczyścić imię zmarłego ojca.
Adam wraz ze swoją nową dziewczyną Heidi wyrusza do Szwajcarii by odzyskać ikonę.
W trakcie wyjazdu, Heidi zostaje zamordowana a chłopak zaczyna rozumieć, że ktoś jeszcze chce zdobyć słynne dzieło sztuki. Od tej pory jego życie jest zagrożone, musi uciekać.
Podczas kolejnych etapów swojej podróży odkrywa co takiego kryje ikona i komu może na niej zależeć.
Dostaje propozycję-wymiana dzieła sztuki za dokument potwierdzający niewinność ojca. Co wybierze Adam?

Na wstępie zaznaczam, że czytałam nowe, 2-tomowe, wydanie powieści.

Z treści listu wynika, że dzięki spadkowi, może oczyścić imię zmarłego ojca.
W trakcie wyjazdu, Heidi zostaje zamordowana a...

Książka z dobrą intryga szpiegowską. Akcja to przygody jednego bohatera do którego doczepiają się inni przypadkowi ludzie jednak nie można być pewnym że to nie kolejny szpieg... Historia przechodzi przez wiele państw zimnej wojny. Całość dobrze się czyta bez odkładania na jutro.

Nie zrozumiałam kto w takim razie donosił Rosjanom w D4?

Nie zrozumiałam kto w takim razie donosił Rosjanom w D4?

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Jeffrey Archer

Dodaj cytat z książki Sprawa honoru