Złodziejski honor

2012-08-28
978-83-7510-085-2
Andrzej Szulc
złodziejski honor archer jeffrey powieść angielska

Dziwna, dość szalona książka Archera...

Przeczytałem masę książek Jeffreya Archera :D .

Książka ta jest jak wehikuł czasu. Cofnęła nas do lat 90-ątych. Czasów Suddama Husaina i Bila Clintona. Koniec wojny w Zatoce Perskiej. Husain chce utrzeć nosa USA i knuje kradzież Deklaracji Niepodległości i spalenie jej na oczach świata. Ośmieszyć mocarstwo. Taki jest plan noszący kryptonim „ Pustynny Spokój” To sprawa honoru, więc poważna. Angażuje odpowiednie...

Na półkach: , , , ,

Książka o szpiegach.

Akcja toczy się błyskawicznie jak to u Archera.

POLECAM!!! POLECAM!!!

Dynamiczna, wciągająca,nieco zagmatwana,ale naprawdę ciekawa. Miła lektura, która wciąga.

Wg mnie najgorsza książka Archera. Przeczytanie jej zajęło mi miesiąc (!!), była tak bardzo nudna, że po kilku kartkach odkładałam ją od razu na bok. Jest to jedna z tych pozycji, której nigdy więcej nie tknę - a szkoda, bo jestem wielką fanką twórczośći Archera. Niestety ten przypadek jest dla mnie skrajnie beznadziejny...

Na wstępie zaznaczam, że czytałam nowe, 2 tomowe wydanie powieści.

Saddam Husajn zawsze był dyktatorem, osobą rządną władzy i zemsty. Postanawia upokorzyć największe mocarstwo, czyli USA i ukraść Deklarację Niepodległości oraz zniszczyć ją na oczach całego świata w dzień Święta Niepodległości Stanów Zjednoczonych. Idealna zemsta za przegranie Wojny w Zatoce, prawda?
Firma,...

Powieść sensacyjna na równi dobra, co recenzowana przeze mnie wcześniej "Sprawa honoru". Pokusiłbym się o stwierdzenie, że nawet odrobinę lepsza. Wartka akcja i zwroty akcji to specjalność Archera. Tradycyjnie mamy przed sobą dwie strony konfliktu, z których wygrać może tylko jedna. Co jest stawką? Stawką jest jeden z najcenniejszych skarbów narodowych USA. Polecam.

Troche poplatane.S.Husajn chce wykraść DEKLARACJE NIEPODLEGŁOSCI by ja zniszczyć 4.7 na oczach całego świata.Podmiana orginału na kopie,kopii na kopie i kopi na orginał zagmatwało mi wczytanie się w książke.Po lekturze odetchnęłam

Coś dużo lepszego niż dobra sensacja.
Jak zwykle u Archera widać dopracowanie detali i pracę nad sprawdzeniem wszystkiego o czym chce pisać. Żałuję, że nie zdążono nakręcić filmu na podstawie tej książki.

Ciekawa fabuła, choć dosyć mocno nieprawdopodobna. Przynajmniej jak dla mnie.

• 2012
  • Audiobooki
  • Jeffrey Archer
  • Sensacja
  • Pożyczone
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Złodziejski honor