Translacja

Okładka książki Translacja
Joanna Holson Wydawnictwo: Videograf II Seria: Seria z kobrą kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Seria z kobrą
Videograf II
2012-08-16
2012-08-16
tłumaczka sensacja choroba samotność tajemnica

więcej Więcej

Wspaniała! Akcja wciąga, ale nie to jest tutaj najważniejsze. Książka jest piękna i mądra. Mądra przez duże "M"! Dziewczyna, która zna tyle języków, że nawet nie wie ile, ale w żadnym z nich nie potrafi się komunikować tak, by świat mógł stać się jej przyjacielem. Głębokie i do myślenia;-) Polecam!

Pomysł niezły, akcja jako taka, chociaż nie porywała przez całą książkę. Rozczarowaniem jest samo zakończenie - bezpłciowe i banalne...

Z jednej strony dość ciekawy pomysł i można dowiedzieć się czegoś nowego. Z drugiej strony akcja jednak nie porywa aż tak jakbyśmy tego chcieli.

Zaciekawiła mnie ze względu na bliskość zawodową z bohaterką powieści. Książka stanowi jakiś taki konglomerat gatunków: zaczyna się obyczajowo, potem się usensacyjnia, aby na koniec przejść w thriller medyczny. Jeśli kogoś nie interesują ciekawostki na temat języka jako systemu znaków, narzędzia komunikacji, części kultury itp., to pewnie się zanudzi.

Miałam nadzieję na coś lepszego. Początkowo tak się zapowiadało. Niestety trochę była to przegadana historia. Końcówka schematyczna i skonstruowana pospiesznie. Momentami niedokończone wątki, dużo semantyki, to nawet nie wada ale chyba nie to powinno być głównym tematem? Przeczytać można bo czyta się szybko ale czy koniecznie?

Treść wciągająca; książka napisana w bardzo fajnym stylu, autorka kapitalnie posługuje się językiem, gorąco polecam!!!

Trzydziestoletnia Cathy Bloom, tłumaczka na skraju depresji, pijąca za dużo i żyjąca bez celu,nagle dostaje powód, by wstać rano. Połknęłam na raz. Bardzo dobra, pozytywna książka. Najciekawsze są wtrętki o języku islandzkim i w ogóle o semantyce. W oczekiwaniu na ewolucję Islandczyków w latawce – polecam.

Książka wygrzebana przypadkiem w markecie, w koszu z tzw. tanią... Zaskakująco dobra pozycja, już dawno nie kupiłam nic tak dobrego spontanicznie i przypadkowo. Niewygodny temat bohaterki alkoholiczki, która jest świadoma swojego problemu, który paradoksalnie nie stanowi dla niej wielkiego problemu. Zbieg okoliczności sprawia, że wplątuje się w niebezpieczną sytuację, a...

Nie jestem fanem kryminalow, lecz ta ksiazka mnie wciagnela. Za kazdym razem gdy zamykalem ksiazke, nie moglem sie doczekac nastepnego spotkania z Cathy.

Introwertyczna tłumaczka, która popada w alkoholizm spotyka na swojej drodze chłopca z afazją. Odwozi go do Londynu, a ten znika... Książka to sensacyjna intryga z wplątanymi retrospekcjami narratorki o jej życiu i samotniczej psychice. O ile jej charakter i życie jest dość ekscentryczne, przez to ciekawe, to wątek sensacyjny jest nieco schematyczny. Książka miałaby wyższą...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Audiobooki