To jestem cały ja

Okładka książki To jestem cały ja
Krzysztof Kamil Baczyński Wydawnictwo: Ad Oculos Seria: Klejnoty Poezji Polskiej poezja
poezja
Klejnoty Poezji Polskiej
Ad Oculos
2007-01-01
2007-01-01

więcej Więcej

Sierpień skłonił mnie do ponownego sięgnięcia po poezję K.K.Baczyńskiego i nie zawiodłam się. Oprócz znanych mogłam doświadczyć nowych odkryć. Jak zwykle nad każdym wierszem trzeba było się zatrzymać, przemyśleć, przeżyć... Mimo upływu lat, wciąż niosą one dla mnie odpowiedni ładunek emocjonalny.

Kiedy zaczęłam omawiać literaturę wojenną na języku polskim postanowiłam jeszcze lepiej zapoznać się z wierszami mojego ulubionego poety. Ten tomik bardzo mi to ułatwił, chociaż nie zawiera najlepszego, według mnie, utworu, czyli "Piosenki". Niemniej bardzo dobry dobór wierszy, jak również opracowanie graficzne!

• 2014
  • Miłość z wojną w tle
  • 2018
  • Chcę kupić
  • Wierszem pisane: liryka i dramat

Dodaj cytat z książki To jestem cały ja