The Melancholy Death of Oyster Boy And Other Stories

The Melancholy Death of Oyster Boy And Other Stories
Faber and Faber
2004-11-18
2004-11-18

Czas przy tym maleństwie spędziłam lepiej niż przy niejednej kilkusetstronicowej księdze!
Polecam wszystkim, nie tylko fanom twórczości reżysera.

Polecam wszystkim, nie tylko fanom twórczości reżysera.

Zabawna i urokliwa z odrobinką mroku, czyli to za co wszyscy kochają Tima Burtona.

Makabra z uśmiechem od ucha do ucha i mocno przymrużonym okiem. Uwielbiam i znam na pamięć. Nic tak nie poprawia mi humoru, jak Robot Boy - owoc romansu pani Smith z robotem kuchennym.
Nie tylko dla fanów Tima Burtona.

Nie tylko dla fanów Tima Burtona.

Można przeczytać w pół godziny, ale jakie rozkoszne pół godziny to będzie! Wierszyki są zabawne, ale w taki bardzo Burtonowski (groteskowy, czarnohumorzasty) sposób. Na tomik składają się historyjki zamknięte w dystychach, wierszykach i minipoematach, w większości rymowane. Język jest bardzo prosty, potoczysty, rymy niewymuszone.

Niektóre opowieści bawią, inne oprócz tego smucą, ale zawsze udaje im się trafić w coś bardzo prawdziwego. Chce się powiedzieć „it's funny/sad because it's true”.

Do tego ilustracje – równie proste i wdzięczne jak wierszyki.

Niektóre opowieści bawią, inne oprócz tego...

Krótkie historyjki autorstwa Tima Burtona, okraszone jego rysunkami, posiadają wszelkie cechy jego jakże rozpoznawalnego stylu. Tragizm miesza się z humorem, makabreska i groteska idą ręka w rękę. Perełka dla wszystkich fanów burtonowskiej twórczości.

Rewelacja! Wobec Burtona jestem całkowicie bezkrytyczna. Uwielbiam ten klimat. Kto czytał, ten wie. A kto nie czytał- niech obejrzy którykolwiek z jego filmów i też pojmie, o co chodzi.

• Po angielsku
  • Poezja