Pilates dla bystrzaków

Okładka książki Pilates dla bystrzaków Ellie Herman
Okładka książki Pilates dla bystrzaków
Ellie Herman Wydawnictwo: Septem Seria: Dla Bystrzaków sport
sport
Dla Bystrzaków
Pilates for Dummies
Septem
2007-01-01
2007-01-01
Dagmara Gumkowska

Joseph Hubertus Pilates (po amerykańsku Joe Pilates) urodził się w Niemczech w 1880 roku. Po przekroczeniu 70 lat nadal pozostawał w bardzo dobrej kondycji fizycznej. Opracował interesujący system ćwiczeń fizycznych, który pomógł wielu osobom utrzymać sprawność fizyczną. Ten system ćwiczeń sprawdził się przy rehabilitacji po urazach pleców, kolan, bioder, ramion, jak również w przypadkach dolegliwości związanych z chronicznym przeciążeniem mięśni (RSI). Odnosił się do ciała jako całości, wzmacniał mięśnie, chronił przed ponownym pojawianiem się urazów. W książce zostały omówione różne stopnie trudności oraz pomocnicze urządzenia (łatwe jak na przykład piłki oraz skomplikowane jak w postaci urządzenia o nazwie "cadillac"). Ten podręcznik pozwolił mi lepiej zrozumieć ćwiczenia i istotę pilatesu. Terminologia tu zastosowana była inwencją Ellie Herman (najpierw zawodowa tancerka, potem choreograf, a później instruktorka pilatesu i autorka tej książki).

Puchatki przeważnie ćwiczą, a przynajmniej powinny. Ale, żeby dobrze i popranie ćwiczyć, trzeba wiedzieć, jak to się powinno robić. W skrócie: trzeba mieć podstawy, żeby nie zrobić sobie krzywdy i z każdego ćwiczenia wycisnąć to, co dobre na maksa.

Seria "Dla bystrzaków" nie jest mi obca, bo często te książki gdzieś tam na jakiś regałach widziałam. Jednak "Pilates..." przyciągnął moją uwagę skutecznie.

Jeśli planujecie zacząć przygodę z pilatesem, chcecie poznać bliżej tę technikę, poznać jej historię i po prostu pokochać, to książkę szczerze polecam.
Ogromny plus za język - wszystko jest tak proste i przejrzyste, że nad niczym nie trzeba się tu dłużej zastanawiać, po prostu chłonąć, chłonąć, chłonąć!

Bardzo przydatna pozycja - znalazłam w niej wiele informacji, których brak w innych poradnikach i książkach na temat pilates.
Zdecydowanie polecam zainteresowanym tą formą aktywności.

Zdecydowanie polecam zainteresowanym tą formą aktywności.

• Papier
  • 2016
  • Sprzedane/oddane
  • 🏠 Posiadam
  • Rozwój osobisty
  • Cały ten skarb jest MÓJ

Dodaj cytat z książki Pilates dla bystrzaków