Czarny opal

Okładka książki Czarny opal Victoria Holt
Okładka książki Czarny opal
Victoria Holt Wydawnictwo: Weltbild Seria: Love & Story literatura obyczajowa, romans
Love & Story

że ona lubi takie "lekkie" lektury. Jednak historia od początku
mnie wciągnęła, do tego stopnia, że przeczytałam ją bardzo
szybko. Jeśli bym miała wskazać na wady, to jak dla mnie
zbyt wiele dialogów, ale ja lubię i przyzwyczaiłam się do
"opisowych" książek. Mimo wszystko polecam!

Szczerze mówiąc, to nie spodziewałam się zbyt wiele
po tej książce - ot, pożyczyłam coś od mamy, wiedziałam,
że ona lubi takie "lekkie" lektury. Jednak historia od początku
mnie wciągnęła, do tego stopnia, że przeczytałam ją bardzo
szybko. Jeśli bym miała wskazać na wady, to jak dla mnie
zbyt wiele dialogów, ale ja lubię i przyzwyczaiłam się do
"opisowych" książek....

Małą Carmel znaleziono w ogrodzie zamożnego domu pod krzakiem azalii. "Cygańskiego podrzutka" przygarnęli państwo Marline'owie,budząc powszechne zdumienie - przecież można ją było umieścić w sierocińcu...
Gdy Carmel ma jedenaście lat, na dom spada nieoczekiwana tragedia - pani Marline zostaje zamordowana. Losy rzucają Carmel do dalekiej Australii, gdzie czeka ją nowe, wspaniałe życie. Ale nie potrafi zapomnieć o ponurych wydarzeniach w Commonwood House. Po latach wraca do Anglii i tu znów ożywają wspomnienia...

Uważam że książka jest godna polecenia, nie jest to typowa powieść historyczna z emocjonalnym romansem w tle co mnie cieszy, tym bardziej książka wciąga ponieważ znajduje się w niej "wątek kryminalny" którego byłam ciekawa. Bardzo szybko i lekko przyszło mi przeczytanie tej książki nie ukrywam spodobała mi się. Zgadzam się z opiniami że mogłaby być bardziej dynamiczna. Narratorką powieści jest główna bohaterka książki Carmel March odtrącona dziewczynka która dużo przeszła w swoim młodym życiu, w końcu następuje przełom i wyrusza w podróż na nieznany kontynent a przy tym odkrywa największą tajemnicę, z pozoru wszystko układa się pomyślnie do czasu pewnego zdarzenia, po kilku latach powraca do Anglii tam odkrywa, co wydarzyło się w domu w którym się wychowywała, pojawia się wspomniany wątek kryminalny jak również romans który w książce występuje nie jest oczywisty. Plusem książki są występujące postacie, pokazanie odmiennych charakterów i postaw. A przede wszystkim zaskakujących momentów. W książce można znaleźć cenne cytaty. Polecam osobom które lubią lekkie historie z tajemnicą w tle.

Bardzo lubię romanse Victorii Holt, a ten to mnie zaskoczył i to bardzo.
Opowieść opowiada o małej Carmel, która została znaleziona w ogrodzie u państwa Marline'ów oni przygarnęli dziewczynkę i wychowali...bardzo dobrze się mi czytało tę książkę zachwycona jestem wciąga niesamowicie do czytania,,urzekająca...przyjemna książka jestem pod zachwytem!!!!

Bardzo lubię romanse Victorii Holt, a ten to mnie zaskoczył i to bardzo.

Victoria Holt mile mnie zaskoczyła.
Doskonale znam schemat romansów historycznych: ona piękna, on przystojny- ale nie mogą być razem przez pewne przeszkody.
Wymienione przeze mnie rzeczy znalazły się w książce, ale zostały ukazane w fajnym świetle.
Carmel została podrzucona przez swoją matkę do domu Marline' ów. Tam doktor i jego żona, przyjmują Carmel.
Akcja rozpoczyna się - a właściwie rozkręca, gdy Grace umiera. Wtedy zadajemy sobie pytanie " co dalej?" i nie możemy oderwać się od książki.
Carmel była szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że jest córką Toby' ego. Wydaje się że jej życie będzie kolorowe. Ale tak nie jest...
Bohaterka nie jest tą szczęśliwą i ubóstwianą przez wszystkich dziewczyną - a wręcz przeciwnie, uważają że nie jest nic warta. A Carmel cały czas poczuwa się do obowiązku aby pokazać im na co ją stać i ile jest warta.
Zachęcam do przeczytania tej książki. Kto przyczynił się do śmierci Grace? Czy Carmel i Lucian odkryją kim jest sprawca? I kogo wybierze Carmel? Polecam przeczytać, jeśli chcecie wiedzieć więcej.
Dodam, że jestem pozytywnie zaskoczona lekturą.

Victoria Holt mile mnie zaskoczyła.
Akcja rozpoczyna...

Miałam nie mały problem z wystawieniem opinii tej książce,,, Nie ukrywa że mnie nie oczarowała, Na początku miałam wrażenie iż pisze ją dziecko przez co nie mogłam się odnaleźć w roli głównej bohaterki. Myślę że trzeba porostu mieć do niej osobliwe podejście. Mnie osobiście się nie podobała, była nudna i dopiero dobrze po połowie zaczęło się w niej coś dziać. Jednak jak zawsze nie zniechęcam nikogo do czytania. :) Pozdrawiam. :)

Dawno nie nudziłam się tak przy czytaniu książki, wręcz czytałam na siłę, żeby skończyć. Historyjka może byłaby ciekawa gdyby była przedstawiona troszkę inaczej. A teraz się tylko zastanawiam czy mam omijać tą autorkę, czy trafiłam pierwszym rzutem na słabszą książkę?

Druga książka Victorii Holt przeczytana przeze mnie. Nie zdawałam sobie sprawy, że napisała ona ich dość sporo. Na dodatek tworzyła jeszcze pod dwoma innymi pseudonimami (Jean Plaidy i Philippa Carr). Poprzednia książka dotyczyła II wojny światowej. Ta natomiast zawiera dość ciekawą i zagmatwaną historię dziewczynki znalezionej jako cygańskie niemowlę i wychowanej w w angielskim dworku na prowincji. Jej losy mają wiele zakrętów, jest wątek kryminalny i delikatny wątek romansowy. Książki Holt mają swój specyficzny urok, czyta się je przyjemnie i z zaciekawieniem. Są trochę banalne, ale jako miły przerywnik w sam raz.

Zwykła historia opisana bez żadnego napięcia, romansu, ekscytacji, ot po prostu historia. Mnie nie zachwyciła.

Romans świetny i wciągający akcja dobra, trzyma w znakomitym napięciu...spędziłam przyjemnie czas przy książce:)
Naprawdę przyjemna, lekka książka zaskakuje, wzrusza przeczytałam jednym tchem.

Naprawdę przyjemna, lekka książka zaskakuje, wzrusza przeczytałam jednym tchem.

Bardzo przyjemna książka, ciekawa historia.

Bardzo przyjemna książka, ciekawa historia.

• Domowa biblioteczka
  • Romans historyczny