The Stranger

Okładka książki The Stranger Camilla Läckberg
Okładka książki The Stranger
Camilla Läckberg Wydawnictwo: Cykl: Saga o Fjällbace (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 4)
THE GALLOWS BIRD

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Według mnie to najsłabsza z z czterech tomów pozycja. Nie pociągał mnie wątek z reality show, historia rodzinna nadal interesująca.

Pomysł z programem muszę przyznać, że jest trochę tandetny i przyznaję, że wolałam czytać, kiedy nie wspominano o bohaterach programu. Choć na plus wątek psychologiczny, dał trochę do myślenia o takich osobach.
Cieszę się, że w końcu wywalono policjanta, który się na to miejsce nie nadawał. Zastanawiałam się czy ten wątek z nową bohaterką zostanie poprowadzony tak, że narobi szkód w relacji Patricka.
Temat ślubu Patricka i Eriki pokazał dość dużą wyrozumiałość Ericki. Trochę cieszy mnie też fakt, że jej siostra w końcu wydostała się z toksycznej relacji - pytanie czy nagle zostanie odmieniona?
Sama fabuła była mam wrażenie, że pozostawiła sporo niedopowiedzeń. Choć muszę przyznać, że zakończenie mi się podobało.

Camilla Läckberg jak zawsze niezawodna. Nie mogę się doczekać kolejnej części!

Camilla Läckberg jak zawsze niezawodna. Nie mogę się doczekać kolejnej części!

Bardzo nudna, rozwlekła, właściwie o niczym na 450 stronach! Cała intryga zmieściłaby się na 100 stronach. Nie mogę pojąć skąd takie wysokie oceny.

Czwarty tom przedstawiający życie Eriki i Patrika w Fijalbace jest słabszy od poprzednich...
Chociaż, może nie tyle słabszy, co gorszy. Brakowało mi tych flashbacków z przeszłości, które tworzą klimat książki. Tutaj były one bardzo skromne.

Cały wątek z reality show drażnił mnie. Postacie były denerwujące i nic nie wnoszące.

Zapowiedź kolejnej części jest bardzo zachęcająca.

Zapowiedź kolejnej części jest bardzo zachęcająca.

Świetny wątek kryminalny, a na minus wątek z siostrą - no trochę nierealny, że taka tragedia, a po jednej rozmowie z facetem od razu happy end.

Dla mnie zdecydowanie słabsza od poprzednich części. Historia z przeszłości w porównaniu z poprzednimi była dosyć prosta do przewidzenia, tak samo jak sprawca zbrodni

To raczej powieść obyczajowa z elementami kryminału. Skandynawski klimat zawsze na plus, niemniej w tym przypadku obecnych zbyt wiele nieco nużących rozważań obyczajowych.

"Ofiara Losu" to 4 tom autorstwa Camilla Läckberg. Niestety jak na razie dużym spadkiem na nie. Czytało się dobrze, płynnie lecz nudo. Temat ślubu nudy straszne. Motyw z jej siostrą, która po strasznych przeżyciach wystarczyło jedno spotkana i diametralnie odmieniona, jak za sprawą czarodziejskiej różki. Choć przez cała serie byłą budowana jej postać na taka nieporadną życiowo, uległą, a tu naglę wystarczyło jedna rozmowa i stała się pewna siebie przebojową osobą, serio?. Pierwsze morderstwo wydawało się ciekawe jak zawsze, ale motyw programu telewizyjnego nudy, postacie które brały w nim udział niby są różnorodne, a jednak bezbarwne, miałkie. I pierwszy raz domyśliłam się kto był morderca na samym początku. Niby sam pomysł fajny, widziałam przebłyski fajnego pomysł lecz całość się nie skleja, przewidywalne i nudne.

Serię czytam z przyjemnością i traktuje ją jak obyczajówki z elementami kryminału. Kolejne części przynoszą rozwój związku pomiędzy głównymi bohaterami - Eriką i Patrikiem, który jest tłem dla głównej fabuły. Poznajemy nowych bohaterów i ciekawie pokazane relacje miedzy postaciami. Choć w miarę szybko wytypowałam zabójcę, bo już przy 4 części widzę schemat Camilli, to bawiłam się całkiem dobrze czytając tę powieść. Brakowało mi jedynie rozwinięcia wątku Anny - siostry Eriki, która zabiła w poprzedniej części swojego męża - oprawcę. W tej części Anna mieszka z Eriką i dochodzi do siebie, pomija się w ogóle moment, co się z nią działo zaraz po zabiciu męża - trudno mi uwierzyć, że nie było żadnej sprawy, udowodniania motywów, pokazano to dla mnie zbyt nierealistycznie

• Kryminał
  • Kryminały