Utonięcie Rose

literatura piękna
9788377582077
Anna Rajca-Salata
literatura kobieca

"Utonięcie Rose" to opowieść o poczuciu winy. O wpływie traumatycznych zdarzeń na nasze życie.

Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Życie Elizy 25 lat po śmierci przyjaciółki przeplatane jest wydarzeniami, które doprowadziły do śmierci Rose.
Wątek śmierci Rose jest schematyczny, od samego początku wiadomo kto i dlaczego ją zabił. Jest raczej pretekstem do...

Bardzo fajna lekka kobieca pozycja, mimo, że w tle czai się śmierć i trauma to naprawdę to taka lekka lektura. Ciekawa, wciągająca, dobra narracja. Jeśli jeszcze napotkam książkę Mariki Cobbold to chętnie po nią sięgnę by się zrelaksować.

Z początku zaciekawiła mnie fabuła. Niestety im dalej w las tym robi się coraz bardziej męcząco. Nawracający wciąż temat śmierci tytułowej Rose zaczyna coraz bardziej uwierać. Początkowo interesujący bohaterowie wywołują dysonans. Trudno mi się czytało tą książkę, choć dałam jej wiele szans.

Bardzo dobrze mi się czytało. Ciekawa fabuła, interesujące sylwetki bohaterów. Czytałam w każdej wolnej chwili - jedna z tych książek, które chciałoby się przeczytać za jednym podejściem, gdyby tylko czas pozwolił. Polecam.

Dobrze się czytało, niemniej przewidywalna.

Eliza - główna bohaterka „Utonięcia Rose” Mariki Cobbold od ponad dwudziestu lat boryka się z poczuciem winny za śmierć swojej kuzynki. Ma wyrzuty sumienia, ze zostawiła 16-letnią Rose samą nad jeziorem, a sama uciekła jak tchórz. To doprowadza do tego że zapomina o swoim wielkim marzeniu zostania artystką, nie układa się jej życie uczucie z wspaniałym mężczyzną. Pewnego...

Książkę tę otrzymałam w prezencie już w zeszłym roku. Zaczęłam ją czytać, ale moje wewnętrzne "ja" stawiało jej ogromny opór. Historia wydawała się błaha. Wypadek sprzed 25 lat, burzy życie Elizy, która ciągle żyje w przekonaniu, że to ona jest winna tytułowemu utonięciu Rose. Książkę odłożyłam z braku czasu, ale i chęci. Wróciłam do niej właśnie teraz. Zachwycona dalej nie...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Napisana lekkim stylem, przyjemnie się czyta. Wątek utonięcia nastolatki trochę zbyt przewidywalny. Mimo to, to była dobra książka.

• 2013
  • Wymienię :)