Mięso

Dominika Dymińska Wydawnictwo: Krytyka Polityczna literatura piękna
Krytyka Polityczna
dziewczyna literatura polska poszukiwanie własnej tożsamości relacje rodzinne relacje rodzinne samoakceptacja współczesna obyczajowość
literatura piękna

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Wyjątkowo niestrawna całość

24 Link do recenzji

„Mięso” jest historią o dojrzewaniu ciała i języka młodej trzymanej pod kloszem dziewczyny. O rozbudzonej wrażliwości, która nie znajduje dla siebie wzorców opowiadalności. O lekcjach obcego języka i ich nieadekwatności wobec potrzeb młodej osoby. O zwierzęcości/mięsności doświadczeń, wobec których język jest bezradny. Przede wszystkim jest jednak głosem kolejnej...

pewnie beka ze mnie, ale nie uważam, że to było jakieś turbo złe, a przynajmniej nie tak, jak wszyscy se srali. brzmi jak kontynuacja 'absolutnej amnezji' no i ten styl tomka tryzny z 'panny nikt' też się trochę wylewa miejscami, ogólnie to jest rzeczywiście kontynuacja polskiej prozy kobiecej w stylu iwasiów. no ja się całkiem nieźle bawiłam, dwie godzinki czytania w pracy...

Mam mieszane uczucia co do tej książki i autorki. Najpierw przeczytałam Danke, które było w pewien sposób ciekawe pod względem formy, ale nie do końca do mnie przemówiło, ale nominowane do Nike to wzięłam. Mięso czytało mi się lepiej, choć pewne tematy i wątki są podobne w obu książkach. Bohaterki książek Dymińskiej są zagubione, ich życie pozbawione prawdziwych, zdrowych...

Ta książka jest tak nieziemsko kiepska, ale wciągnęłam się jak pojebana. rozkosz obcowania z kiczem I guess

Kulturalny uczestnik okołoliterackiego dyskursu, szczególnie taki, który, podobnie do autora poniższej próby recenzji, rości sobie pretensje do komentowania i nawet choćby symbolicznego wartościowania zjawisk literackich, powinien być krytykiem konstruktywnym i zacząć od sumiennej enumeracji zalet, po czym dyskretnie, bez nadmiernego nacisku, wytykania, wtykania,...

To pierwsza książka autorki Danke ale ja przeczytałam ją jako drugą. Danke bardziej uwiodła mnie formą, Mięso jest pod tym względem słabsze ale pomimo tego , to bardzo dobra książka. Jedna i druga są o tym samym ale Irving też pisze ciągle o tym samym a kocham go ;)

Danke za taką literaturę.

Nie wiem skąd ten hejt, fragmenty liryczne są faktycznie grafomańskie, ale reszta to urocza tumblerowa powieść o emocjach licealistki :3

Bardzo mieszane uczucia. Sama nie wiem, co o tym myśleć. Ma w sobie coś intrygującego, ale często męczy i odrzuca. Nie ocenię pozytywnie, nie ocenię negatywnie. Ta książka sytuuje się gdzieś po środku. Nie wiem, nie wiem, nie wiem.

Miłość pomimo tego, że jest pięknym uczuciem może również prowadzić do tragedii. Zwłaszcza, kiedy za wszelką cenę staramy się by dzięki miłości nas zaakceptowano.
Dominika ma 15 lat, gdy w jej domu „pojawia” się Internet. Wtedy świat staje się lepszy. Bo w Internecie nie liczy się ile się waży. „Tam Pan jest pedofilem, a penis chłopca pachnie proszkiem do prania”.
Później...

• 2013