Kup teraz - 3 oferty w cenie od 24.08 zł do 31.40 zł

[geim]

Anders de la Motte Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Henrik Pettersson (tom 1) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Geim
Paweł Urbanik
Czarna Owca
literatura szwedzka Henrik Pettersson Paweł Urbanik
Geim
Henrik Pettersson (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Paweł Urbanik
Czarna seria
literatura szwedzka Henrik Pettersson Paweł Urbanik

Ciekawy pomysł na rozszerzenie gier interaktywnych do rzeczywistości i mieszanie jednego z drugim. Z jednej strony pojawia się pytanie jak daleko można się posunąć aby zdobyć uznanie w grze, z drugiej, jak mechanizmy grywalizacji można przenieść z gier wirtualnych do świata rzeczywistego.
Trochę denerwuje momentami naiwność głównego bohatera oraz fakt, że gra zdaje się...

Książka dość długo się rozkręca, ale w połowie daje kopa. Koniec jak dla mnie mało jasny, naciągany i rozczarowujący.
Język nie do końca mnie przekonuje, chyba przez to tak ciężko było mi wczuć.
Z plusów: dobry pomysł na wątek, ciekawe postacie.

Fabuła dość ciekawa, jednak nie przemawia do mnie styl
jakim jest napisana książka. Jest to debiut autora, co mocno rzuca się w oczy podczas czytania.
Druga część jest moim zdaniem lepsza od pierwszej. Akcja nabiera tempa, na czytelnika czeka niespodziewane zakończenie.
Książka zdecydowanie nie należy do wybitnych ale można przeczytać dla poznania całkiem ciekawej historii.

Autor bardzo ciekawie podchodzi do w sumie dość znanego i popularnego konceptu Wielkiego Brata. Tylko tym razem akcja dzieje się w Szwecji, a kontrola odbywa się za pomocą komórek. Czy ma to sens? No pewnie nieszczególnie. Czy sprawia, że "Grę" czyta się fajnie. Otóż tak.
I jestem bardzo zaskoczony, że autorowi udało się przedstawić głównego bohatera jako postać wyjątkowo...

Mnie jakoś szalenie nie porwała, ale zakończenie na plus.

Lekka, przyjemna do czytania książka. W całkiem ciekawy sposób przedstawiono historię oczami dwóch osób o różnych charakterach. Jedyne co mi się nie podobało to wulgarny i prostacki język głównego bohatera choć domyślam się, że to element kompozycyjny mający oddać jego charakter. Była to moja pierwsza styczność z literaturą skandynawską i liczę na to, że w moje ręce trafią...

Wciągająca fabuła. Czytało się szybko i przyjemnie.

Bardzo ciekawy pomysł na książkę, ciekawie napisana, chociaż sam fakt możliwości istnienia takiej gry w realnym świecie wydaje się być szalony.

Pożyczyłem od żony.
Mamy różne gusta, ale tutaj się zgadzamy :)

świetna1 trzyma w napięciu do ostatnich chwil, czyta się jednym tchem:) A zakończenie... zaskakujące i ciężko mi je zrozumieć. może ktoś pomoże ?:)

1 409
  • 2013