Kroniki skrzatów. Część I: Marbella

Novae Res
Novae Res dzieci bajki
literatura dziecięca
Novae Res dzieci bajki

Długo czytałam tę opowieść. Piękną historię o przyjaźni, dobrych pomocnych skrzatach, odważnych dziewczynkach, Arabelce i Amelce, o dzielnym małym smoku Serafinie, pracowitym Gutku i wielu innych, a przecież nie mogę pominąć Rufiego i Tulki.
To mądra, pełna przygód powieść i dla dzieci i dla dorosłych.

Baśń dla małych i dużych, do wspólnego czytania na wiele wieczorów. Magiczny świat skrzatów, olbrzymów, wróżek i wielu fantastycznych stworzeń. Nie jest to świat idealny bo poznajemy go w czasie gdy ktoś rzucił nań zły czar, ale życzliwość i dobre serca mieszkańców tej krainy chyba sprawią, że zła energia zniknie... pewnie w trzeciej części 👍☺ Książka z ilustracjami autorki.

Ksiażkę miałam okazję przeczytać dzięki book tour organizowany przez Zaczytaną Ewelkę.
Czasami człowiek potrzebuje odskoczni od rzeczywistości. Może wtedy warto wskoczyć do świata baśni i magii?
To baśń z przesłaniem. Pokazująca, że każdy ma prawo popełniać błędy i je naprawiać. Że nawet zły człowiek potrafi się zmienić. Polecam przeczytać.
Jedyny minus książki, z powodu...

Być dzieckiem. Beztroska i radość. Zabawy i nauka. Cudowne chwile zanim przyjdzie pora na doroślejsze zmartwienia i problemy. I właśnie aby przedłużyć tej magiczny moment powstała książka "Kroniki Skrzatów. Marbella".

Aby zacząć przygodę w bohaterami tej powieści należy wygodnie ułożyć się na łóżku czy fotelu. Zawczasu naszykować sobie dzbanek z herbatą bądź duży kubek...

Magiczny świat baśni pobudza naszą wyobraźnię i pozwala odnaleźć w sobie fantazję małego dziecka. Kroniki Skrzatów to przykład powieści, który pozwala nam nieco zwolnić w biegu życiowym, zatrzymać się na chwilę i wybrać się w podróż do świata magii, fantasy i baśni. Znajdziemy w niej skrzaty, wróżki, olbrzymy, jak i ożywione przedmioty. Najważniejsze co w baśni można...

Szukacie książki do wspólnego czytania z dzieckiem! Trafiliście rewelacyjnie. Jeśli Wasze dziecko chętnie słucha dłuższych opowiadań, które dzielić można na odcinki, to nie zastanawiajcie się ani chwili dłużej, tylko szybko sięgajcie po tę pozycję.
Świat olbrzymów, skrzatów, ludzi i innych dziwnych, wręcz niesamowitych, stworzeń zaprasza w swoje gościnne progi. Nie...

"Kroniki skrzatów. Część I: Marbella" jest to opowieść bez przemocy, jakiś strasznych postaci żywcem wyjętych z horroru.

Kroniki skrzatów, hmm.... Czy wróciłam do dzieciństwa zdecydowanie nie. Jednakże czy baśnie nie są po to by znaleźć się w magicznym świecie? Pełnym zaczarowanych postaci, czyniących dobro, opiekuńczych, zdecydowanie nierzeczywistych, ale jaki fantastyczny przykład nam dających. Nie czytamy ich po to by szukać podobieństw do świata rzeczywistego, lecz po to by się od niego...

Babcia często prowadziła dyskusje, nawet gdy w pobliżu nie było ani Amelki ani Tulki. Rozmawiała z kwiatami, kursami, kaczkami i oczywiście z krówką.
Skrzaty, czarownice, olbrzymy, smoki – to typowe elementy baśniowe, które pamiętam z dzieciństwa. Uwielbiałam czytać o dzielnych rycerzach, dobrych wróżkach i magii. To prawdziwe pole dla wyobraźni, bez ograniczeń i zawsze z...

MOJE I TWOJE MARZENIA

Z bardzo dużym zainteresowaniem i nadzieją sięgnęłam po „Kroniki Skrzatów” Marbelli Atabe, które w 2012 roku wydało wydawnictwo Novae Res.

Dolina Stokrotek to miejsce niegdyś tętniące życiem. Teraz znajduje się tam tylko jedna chatka, w której mieszkają mała dziewczynka Amelka i jej babcia Jaśminna oraz nieodłączna towarzyszka Amelki suczka Tula....

• Egzemplarz recenzencki
  • Do kupienia