Okładka książki Twórcza wizualizacja dla początkujących. Proste techniki urzeczywistniania marzeń Richard Webster
Richard Webster Wydawnictwo: Klub dla Ciebie poradniki
poradniki
Creative Visualization for Beginners. Achieve your goals & makes yours dreams come true
Klub dla Ciebie
2008-01-01
2008-01-01
Dorota Kozińska

Książka bez rewelacji. Spodziewałem się czegoś więcej, chociażby jakiejś metodyki wizualizacji. Moim zdaniem ta książka to przygotowanie mentalne do wizualizacji. Nie mogę powiedzieć, że książka jest bezużyteczna, ponieważ jest wiele racji. Chociażby to, że trzeba wierzyć w swoje cele oraz widzieć je już spełnione. Z doświadczenia wiem, że część naszych marzeń się nie spełni ponieważ takie jest życie, trzeba być na to przygotowanym. Opowiadanie ludziom bajek, że mogą mieć wszystko co tylko chcą to inaczej mówiąc naginanie rzeczywistości pod książkę.

Siła ludzkiego umysłu jest naprawdę ogromna i nieskończona. Świadomość tego mają nie tylko lekarze, ale także nieliczni ludzie, którzy poznali tajemnicę pozytywnego myślenia, osiągając przy jego pomocy sukces i zadowolenie, a przede wszystkim - uczucie spełnienia życiowego. Nasz naród słynie ze zgorzkniałości i pesymizmu, który jest wytłumaczalny zwłaszcza w dzisiejszych czasach, w dobie powiększającego się kryzysu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić. W końcu naszą największą siłą jest niemająca granic siła umysłu. Za jej sprawą ludzie są w stanie pokonywać trudności, spełniać swoje marzenia oraz osiągać wyznaczone przez siebie cele. Siła tkwi w każdym z nas, wystarczy to sobie jedynie uświadomić, a w tym celu niezastąpione mogą okazać się pozycje książkowe, a zwłaszcza jeden z poradników zatytułowany „Twórcza wizualizacja dla początkujących”.

Richard Webster w tym niewielkim objętościowo poradniku, bo liczącym niespełna dwieście stron, zawarł wszystkie najistotniejsze i najpotrzebniejsze informacje związane z tematem wizualizacji. Za sprawą „Twórczej wizualizacji dla początkujących” czytelnik pozna techniki odprężenia, będące niezbędnym elementem przy rozpoczęciu spełniania swoich pragnień oraz marzeń. Po przyswojeniu podstawowych oraz niezbędnych informacji, a także po wykonaniu zaproponowanych przez autora ćwiczeń wizualizacyjnych, odbiorca będzie miał możliwość przejść do właściwej części lektury, w której zaznajomi się z zamieszczonymi technikami polepszania swojego życia.

Najnowszy poradnik napisany przez Richarda Webstera utrzymany jest w podobnej konwencji, jak to miało miejsce w przypadku jego wcześniejszych pozycji, takich jak „Odczytywanie aury” czy „Geomancja”. Wszystkie jak dotąd napisane przez niego poradniki z serii „dla początkujących” są podobne do siebie nie tylko ze względu na część wizualną, ale także na sposób rozmieszczenia poszczególnych rozdziałów. Autor wprowadza czytelnika w temat, wzbogacając swój twór w przeżycia i doświadczenia swoje oraz innych ludzi. Powoli przechodzi do właściwego zagadnienia, wzbogacając go dodatkowymi rozdziałami. W tym przypadku na czytelnika czekały osobne strony, poświęcone tematowi afirmacji.

Afirmacje, a więc powtarzane na głos lub w myślach pozytywne zdania, mają na celu przyzwyczajenie do pozytywnego myślenia. Są pierwszym krokiem, który jest w stanie zbliżyć człowieka do zmiany swojego myślenia, a przede wszystkim do zmiany swojego życia. Richard Webster poświęcił jeden rozdział swojej książki na omówienie tego zagadnienia, który jest pośrednio powiązany ze sztuką wizualizacji. Przedstawienie kluczowych informacji oraz podanie przykładów pozytywnych afirmacji w danej kwestii zajęło autorowi kilka stron, a tym samym umożliwiło odbiorcy zaznajomienie się z tym tematem lub przypomnienie posiadanej już wiedzy.

„Twórcza wizualizacja” napisana przez Richarda Webstera jest dobrym poradnikiem, zawierającym wszystkie najistotniejsze i najbardziej pożądane przez zainteresowaną osobę informacje. Za sprawą tego tytułu czytelnik będzie mógł nie tylko poznać informacje dotyczące twórczej wizualizacji i wpływania na rzeczywistość, otrzyma także wyjaśnienie wpływu działania pozytywnego myślenia na życie każdego z nas oraz zapozna się z różnego rodzaju technikami medytacyjnymi, które przybliżą go do wykonania wyznaczonego przez siebie celu.

Seria "Dla początkujących" wydawnictwa illuminatio, jest jedną z moich ulubionych. Każda książka z tej serii jest ciekawa, niezwykle szybko się je pochłania i nie są one co najważniejsze, ciężkie i nie czuje się tego, że to poradniki czy podręczniki.
Kolejną, którą chcę przedstawić z tego cyklu jest "Twórcza wizualizacja" Richarda Webstera. To specjalista od marzeń, jak nazywają go czytelnicy. Jego książka to wspaniałe źródło wiedzy dla osób, które chcą w końcu spełnić swe marzenia.
Według autora, wystarczy podjąć jakąś pozytywną myśl i mocno w nią uwierzyć, by marzenie się spełniło. Jest to twórcza wizualizacja. Można w ten sposób wymarzyć sobie pracę, bogactwo, miłość i zdrowie, a nawet więcej. Przede wszystkim jednak ta technika eliminuje stres i napięcie i jest niezwykle przyjemna, bo chyba każdy lubi wyobrażać sobie siebie jako bogatego, szczęśliwego, w super pracy i miejscu gdzie zawsze świeci słońce.
Książka ma 27 rozdziałów, każdy traktuje o innej sferze życia jak sport, zdrowie, pieniądze czy praca. Wszystkie informacje są przejrzyste i łatwe do przyswojenia. Autor nie narzuca czytelnikom niczego, a jedynie sugeruje i pokazuje różne drogi. To co mnie urzekło, to konkretne ćwiczenia i zasady, które pokazuje nam autor, dzięki którym łatwo i bez problemów można zmienić swoje życie.
Początkowo jak wszyscy, byłam sceptyczna do "prawa przyciągania", jednak zastanawiając się nad tym, można łatwo zauważyć, że w życiu codziennym często to prawo działa. Przykładem jest np. to, że często ludzie pozytywni i optymistyczni mają dużo przyjaciół i zazwyczaj są oni równie weseli i na odwrót, ponuraki przyciągają smutne osoby, a ludzie którzy bardzo w coś wierzą, zdobywają to ku zaskoczeniu wielu osób. Jak przekonuje autor, nic się nie traci wierząc, a można wiele zyskać.
"Twórcze wizualizacje" to bardzo optymistyczna, wesoła i przyjemna książka, a ćwiczenia na spełnianie marzeń są przyjemne i łatwe. Czytając świetnie się bawiłam i zrelaksowałam, a słowa autora trafiały do mnie. Nie jest to poradnik poważny czy zmuszający czytelnika do ciężkiej pracy nad sobą. To raczej kurs dla marzycieli. Będąc pod wrażeniem tej książki, którą zdecydowanie polecam, na pewno przeczytam także pozostałe z tej serii.

Richard Webster to pisarz, który zajmuje się tematami ezoterycznymi. Miałam okazję czytać kiedyś jego poradnik dotyczący wróżenia z dłoni. Tym razem sięgnęłam po „Twórczą wizualizację”. Jest to książka wydana w 2013 roku przez wydawnictwo Illuminatio.
Wizualizacja to po prostu używanie wyobraźni. Nie polega to jednak na marzeniach. Trzeba wyobrazić sobie coś, co jest możliwe do spełnienia i silnie w to wierzyć, powtarzając w myślach wykreowany obraz. Jest to zatem takie używanie umysłu i wiary, które może przynieść zmiany w naszym życiu. Nie zawsze musimy wyobrażać sobie konkretny obraz, czy osobę - wystarczy, byśmy dokładnie wiedzieli o czym marzymy. W ten sposób możemy wyobrazić sobie np. wymarzonego męża lub żonę. Możemy też wizualizować sukcesy zawodowe, albo przezwyciężyć problemy osobiste. Nie można jednak skupiać się na wizualizacji za bardzo – opanuje nas obsesja i nic to nie da. Nie powinniśmy też rozpowiadać o tym, co sobie wyobrażamy.
Książka ta kolejna część z serii „Dla początkujących”. Seria ta staje się dla mnie synonimem doskonałych poradników, które napisano w prosty sposób, by każdy zrozumiał temat, który w książce poruszono.
Temat wizualizacji poznałam dopiero przy lekturze tej książki. Autor wie, że to dla jego czytelników nowość, zatem opisuje wszystko tak, by było jak najprościej. Podaje liczne rady, punktuje odpowiednie sposoby zachowań, popiera licznymi dowodami. Jak zawsze przy tej serii wyczuwamy tu obecność autora. Zwraca się on do nas bezpośrednio, mówi w pierwszej osobie. Przywołuje doświadczenia własne, przeżycia związane z wizualizacją, a nawet wspomina rzeczy, które spotkały go podczas pracy nad tą pozycją. Ale oprócz tego daje dowody z życia innych.
Ponieważ temat jest nowy autor pokazuje jak wykorzystać wizualizację. W książce zawarte są rozdziały o życiu osobistym, zdrowiu czy pracy. To m.in. tam możemy wykorzystać zdobyte po lekturze doświadczenia.
Nie sposób nie wspomnieć o oprawie graficznej. Spójne z całą serią tytuły rozdziałów już mnie nie dziwią. Tak samo jak oprawa okładki. Jedyne, co jest inne to obrazek na okładce. Jest on kolorowy i bogaty. Rysunek ten przedstawia mózg i nawiązuje do pierwszego zdania z pozycji „Twórcza wizualizacja to zdolność widzenia umysłem”.*
Poza tym mamy tu kilka przypisów od redakcji i autora, które wyjaśniają zawarte w treści rzeczy. Na końcu znajdziemy bibliografię oraz spis przepisów podzielonych według rozdziałów. Co mnie zdziwiło nie pojawił się tu glosariusz, który jest w innych częściach z tej serii. Być może nie ma tu wystarczająco dużo nowych pojęć, stąd jego brak.
Ogólnie książka jest ciekawa. Podoba mi się podejście autora do czytelnika i jego tłumaczenie. To miłe zaskoczenie. Poza tym temat był ciekawy. Nie sądziłam, by miało to jakiekolwiek znaczenie, co sobie wyobrażę, albo w co będę usilnie wierzyć. Potem jednak przypomniałam sobie powiedzenie „wiara czyni cuda” i zrozumiałam, że faktycznie coś w tym jest. Książka podpowiedziała mi w jaki sposób korzystać z umysłu i jak osiągnąć to, czego pragnę.
Polecam tym, którzy lubią ezoterykę. Tu dowiecie się o wizualizacji podstawowych rzeczy – być może dla was jedynie przypomnienie wiedzy z innych pozycji, ale dla mnie była to pigułka najważniejszych informacji. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zetknąć się z pozycjami z serii „Dla początkujących” wydawnictwa Illuminatio czas to zmienić. Myślę, że to odpowiednia pozycja, by zacząć swoją przygodę z tymi książkami.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą”. (Mt 7,7-11). Czemu zatem wciąż gonimy na czymś i nie możemy tego zdobyć? Czemu mimo ponawianych prób, wciąż przegrywamy? Czemu wymarzone życie, szczęście, majątek znajdują się daleko przed nami?
Żyjemy nieświadomi, że wszystko czego szukamy, znajduje się tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko o to poprosić, zobaczyć to oraz … wizualizować. O roli twórczej wizualizacji w osiąganiu celów zajmująco pisze Richard Webster, odkrywając przed nami świat pełen sukcesów i dobrobytu, nie tylko związanego z rzeczami materialnymi. Poradnik „Twórcza wizualizacja dla początkujących”, opublikowany przez wydawnictwo Illuminatio, to krok ku spełnieniu marzeń, ku lepszej jakości życia we wszystkich jego aspektach. Niezależnie od tego, czy problemem jest nieśmiałość, samotność, brak pracy bądź awansu, to twórcza wizualizacja pomoże w osiągnięciu wszystkich celów i realizacji nawet najbardziej śmiałych planów. Z tą książką już nigdy nie zawahamy się sięgnąć ku gwiazdom, nawet jeśli wszyscy dookoła sceptycznie będą reagowali na nasze zamierzenia.
Richard Webster przekonuje, że tak naprawdę możliwe jest osiągnięcie wszystkiego, czego tylko pragniemy. Odtąd nazwanie kogoś marzycielem już nigdy nie będzie miało pejoratywnego wydźwięku, bowiem marzyć to znaczy mieć. Wystarczy wyobrazić sobie, jak wyglądałoby nasze idealne życie, gdybyśmy mogli mieć wszystko, czego chcemy, robić to, co chcielibyśmy robić, przyjaźnić się z tymi ludźmi, z którymi chcemy się przyjaźnić. Proste? To właśnie jest wizualizacja, mająca moc przemieniania marzeń w rzeczywistość. Dlaczego zatem tak niewiele osób te marzenia spełnia? Dlatego, że wielu z nas pozwala, by umarły one przytłoczone krytyką otoczenia, sceptycyzmem, czy wątpliwościami z naszej strony. Tymczasem nasz umysł przyciąga wszystko to, o czym myślimy. Jeśli zatem sami nie wierzymy w swój sukces, to sabotujemy podświadomie wszystkie swoje działania.

Do lektury pełnej treści recenzji zapraszam na blog: http://ksiazkowiskodlabiznesu.blogspot.com/

Bardzo mocno wierzę w siłę wizualizacji i siłę przyciągania do swojego życia wszystkiego, o czym marzę. R. Webster w prosty sposób przekazuje wiedzę o tajnikach wizualizacji - książka także dla początkujących :) Polecam :)

• Psychologia/Rozwój
  • 2015