14:57 do Czyty. Reportaże z Rosji

Igor T. Miecik
literatura faktu 152 str.
Reportaż

Kup książkę

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Lustra współczesnej Rosji

16 Link do recenzji

Już od pierwszych stron. Rosja w pełnym tego słowa znaczeniu. Obwieszona medalami, przepita wódką pozostałość upadłego socialistycznego molocha.

Pasjonująca wyprawa do współczesnj Rosji.

Na półkach: , , , ,

Gdzieś ktoś kiedyś określił, nie pamiętam już kto i w jakiej książce, że Rosja to stan umysłu, którego nie powinno się próbować ogarnąć rozumem. Im więcej czytam i oglądam o Rosji tym bardziej przychylam się do tej opinii. Nie dość, że nie ułatwia tego jej ogrom, wszak jest 55 razy większa od Polski to jeszcze jest niesamowicie zróżnicowana według kultury i zamieszkujących...

Reportaże dobrze i ciekawie napisane, jednak po przeczytaniu pozostaje pewien niedosyt. Spodziewałam się lektury bardziej wciągającej. Pomimo tego polecam.

Sięgając po książkę Igora T. Miecika nie sposób uniknąć porównań z reportażami Jacka Jugo Badera. W większości przypadków będą to opinie nieprzychylne Miecikowi. A bardzo niesłusznie, ponieważ ta gabarytowo maleńka książeczka jest po stokroć ciekawsza.
Dwie historie ze zbioru „14:57 do Czyty” wywarły na mnie szczególne wrażenie. Opowieść o wielodniowej podróży pociągiem,...

Okładka mówi sama za siebie. Rosja to tłumny, dziwny kraj, z wieloma bagażami doświadczeń, ciągnięty przez przybrudzoną, zmęczoną lokomotywę dziejów. Po przeczytaniu tytułowego reportażu mam też wrażenie, że w wielu miejscach Rosja to dzika kraina, gdzie pierwszeństwo ma silniejszy, a ludźmi rządzą przede wszystkim atawizmy.
Strach się bać.
Książka Miecika ma w sobie...

Reportaże mają to do siebie, że są zbiorem czyiś spostrzeżeń. To zbiór słów, które zainteresowały autora. Które sam wybrał i przedstawił w swój unikatowy sposób. Dlatego trudno mi ocenić czyjś pogląd, czyjeś obserwacje, które spisał i przedstawił.
Reportaż albo pochłania swą tematyką czy wybraną przez autora formą lub nie. Po prostu. To od nas samych zależy czy główna myśl...

Zbiór świetnych reportaży o Rosji, jej problemach i demonach w tym państwie drzemiących. Czyta się jednym tchem. Problemem jest tylko to, ze książka jest zdecydowanie za krótka. Jeden, góra dwa wieczory i pozostajemy z wielkim niedosytem informacji...trzeba szukać kolejnej pozycji :)

Świetna.
Mikołaj o mnie zadbał :) Zbiór reportaży o Rosjanach, mieszkańcach Rosji i Rosji. Trudne tematy (Biesłan i Kursk), Czeczenia, trudne życie zwykłych mieszkańców tego ogromnego kraju
bo
"Dziś niemal wszyscy bogaci w Rosji udają, że bogaci byli zawsze."
Zdecydowanie Polecam! Świetnie się czyta

Zbiór krótkich reportaży - pocztówek z Rosji. Autor w większości skupił się na najgłośniejszych wydarzeniach z ostatnich lat. Historie są dobrze napisane, zachęcają do poczytania więcej o tym różnorodnym kraju i jego barwnych mieszkańcach.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje

• Reportaż