Dariusz Łanocha Wydawnictwo: InRock biografia, autobiografia, pamiętnik
83-85335-12-9
InRock
biografia, autobiografia, pamiętnik
83-85335-12-9

Niezbyt obszerna natomiast całkiem przystępna pozycja. Dobra dla kogoś kto chce poznać podstawowe fakty na temat dziejów zespołu. Dla rozszerzenia wiedzy polecam dzieło Rolanda Bury'ego.

Dla prawdziwego fana zespołu chcącego dobrze poznać historię Deep Purple, nie polecił bym jej z kilku powodów:
-Jest zawarta w niej historia zespołu bardzo ogólna i okrojona
-Styl, w którym została napisana nie jest idealny i po jakimś czasie może się nudzić
- Zawiera historię zespołu tylko do 1991r. czyli w czasach Joe Lynn Turnera i wydania Slaves and Masters
Natomiast...

• Biografie