Deep Purple - królowie purpurowego świata

InRock
1993-01-01
1993-01-01
83-85335-12-9

Okładka książki Marillion - Grendel, Fish i Hoggy Krzysztof Dmochowski, Piotr Kosiński
Ocena 6,7
Marillion - Gr... Krzysztof Dmochowsk...
Okładka książki King Crimson. Na dworze karmazynowego króla Piotr Kosiński, Beata Zawieja
Ocena 6,3
King Crimson. ... Piotr Kosiński, Bea...

Niezbyt obszerna natomiast całkiem przystępna pozycja. Dobra dla kogoś kto chce poznać podstawowe fakty na temat dziejów zespołu. Dla rozszerzenia wiedzy polecam dzieło Rolanda Bury'ego.

Dla prawdziwego fana zespołu chcącego dobrze poznać historię Deep Purple, nie polecił bym jej z kilku powodów:
-Jest zawarta w niej historia zespołu bardzo ogólna i okrojona
-Styl, w którym została napisana nie jest idealny i po jakimś czasie może się nudzić
- Zawiera historię zespołu tylko do 1991r. czyli w czasach Joe Lynn Turnera i wydania Slaves and Masters
Natomiast warto ją przeczytać iż jest to pierwsza biografia Deep Purple w Polsce i została napisana w czasach gdy ważyły się losy zespołu.Nadzieje na powrót upragnionego drugiego składu i Iana Gillana jako wokalisty są tu bardzo wyczuwalne.

-Jest zawarta w niej historia zespołu bardzo ogólna i okrojona
Natomiast...