Wzór na diabelski ogon

Nasza Księgarnia
fizyka absurd ilustracja książkowa
literatura dziecięca
fizyka absurd ilustracja książkowa

Jako belfer ubawiłam się przy tej książce setnie i polecam nie tylko uczniom ale i ich nauczycielom.
Niech się ktoś nad tą pozycją zlituje i wyda ponownie! Rewelacja, choć może język ciut archaiczny.

Genialna bajka dla dzieci, dorośli też świetnie się ubawią :)

Pierwszoosobowa narrator, Pietruch, wprowadza nas w swój szkolny świat, opisując lekcje fizyki. Nie były one nudne, ale pełne przygód, a to głównie za sprawą diabła, Belzebuba Rączki, który uwielbiał mieszać i bawić się. To przez niego nie wychodziło wiele eksperymentów, prostował on zasady fizyczne (np. dodając kluczowe słowo „przeważnie”). Zaadresowana dla dzieci i...

Jedna z najlepszych książek dzieciństwa, zaczytana na długo przed tym zanim dowiedziałam się, kim w ogóle jest, była A. Osiecka. Obecnie wróciłam do niej wraz z moim dzieckiem, które również ją uwielbia, choć nie łapie niektórych obyczajowych smaczków z uwagi na wiek, bądź to, jak bardzo zmieniła się nasza rzeczywistość. Smaczki te nadal, mimo upływu lat, bawią starszych...

przyjemna, krótka książeczka na jeden wieczór.
jej wartość artystyczną znacznie podnoszą wspaniałe ilustracje Bohdana Butenki. warto ją mieć w swojej bibliotece.

Dyskusje

• Oczekiwana książka
  • Przeczytane w 2019
  • Bajki dla dorosłych i dzieci
  • Ukochane
  • Beletrystyka
  • Literatura polska (1800-1990)
  • 2008 i wcześniej