Smak miłości

Okładka książki Smak miłości Helena Mniszkówna
Okładka książki Smak miłości
Helena Mniszkówna Wydawnictwo: Dom Księgarski i Wydawniczy Fundacji Polonia Cykl: Literatura polskiego romansu: Helena Mniszkówna (tom 6) literatura obyczajowa, romans
Literatura polskiego romansu: Helena Mniszkówna (tom 6)
Dom Księgarski i Wydawniczy Fundacji Polonia
1992-01-01
1992-01-01

Wszystko tak jak przystało na Mniszkównę, z jedną różnicą - nietuzinkowe zakonczenie. Warto chociażby z tego względu przeczytać.

Powieść należąca do tych na jedno popołudnie. Nie wymagająca skupienia. Historia oparta na dość prostym pomyśle. Życie głównej bohaterki mija na częstych balach, wystawnych obiadach, przyjęciach, egzotycznych podróżach, dobieraniu garderoby i czytaniu romansów. Wydaje się być szczęśliwa. Jednak do pełni brakuje ukochanego mężczyzny.

Miejscami główna bohaterka zniechęca swoją egzaltacją i naiwnością. Postać Kamilli pokazuje aż nazbyt wyraźnie głupotę zakochanej kobiety, bezgraniczne zaufanie wobec obiektu uczuć. Takie infantylne zaufanie razi. Wraz z utrzymywanymi w tajemnicy spotkaniami z ukochanym do nudnego i przewidywalnego życiu panienki wkraczają emocje, adrenalina i ciągła niepewność. Czy to się dobrze skończy? Jaki smak miłości dany będzie jej poznać?

Miejscami główna bohaterka zniechęca...

Irytująca książka. Tylko takie słowa nasuwają mi się na myśl po przeczytaniu jej. Główna bohaterka, jej zachowania, kaprysy, decyzje, to wszystko sprawia, że odechciewa się dalszego czytania. Książka jest tak przewidywalna, że z każdą kolejną stroną, miałam ochotę rzucić ją w kąt. Historia niczym w brazylijskiej telenoweli. Wszystko jest tak absurdalne, że aż śmieszne. Czytałam to i myślałam sobie: naprawdę ktoś wymyślił coś tak beznadziejnego? Polecam dla tych, którzy chcą się totalnie odmóżdżyć.

• Helena Mniszkówna
  • Klasyka
  • Romantico - DO ŚCIĄGNIĘCIA
  • Dom
  • 1. Nie ma
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam

Dodaj cytat z książki Smak miłości