Tamtego lata

2012-07-11
978-83-7670-287-2
Zbigniew Kościuk
Literatura współczesna dzieci

Wyjątkowa powieść. Mimo pewnego banału, wzruszająca i pełna nadziei.

Wyjątkowa powieść. Mimo pewnego banału, wzruszająca i pełna nadziei.

Miała być wzruszająca historia, jednak jest zbyt nieprawdopodobna i przesłodzona.
Na szczęście krótka i tak jak szybko się ją przeczyta jeszcze szybciej się ją zapomni.

Dobrnęłam do jakiejś 70tej strony i poddałam się. Naiwne to strasznie. Trudno czyta się coś w czym brak wiarygodności, styl rówież nie powala. Szkoda czasu.

Książka bardzo mi się podobało. Książka na pozór wydaje się smutna ponieważ już na samym początku dowiadujemy się że główny bohater Jack jest śmiertelnie chory. Kiedy jego dni są policzone nagle jest zwrot akcji i ginie w wypadku jego żona. Co się później okazuje jego stan nagle się poprawia. Chce ratować swoją rodzinę i ja scalić. Książka bardzo ciekawa opisująca jak wiele tata może zrobić aby połączyć rodzinę i znaleźć szczęście po stracie żony. Polecam!

Świetna książka bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Polecam

Świetna książka bardzo przyjemnie mi się ją czytało. Polecam

Twórczość Davida Baldacciego poznaję po raz drugi w jego obyczajowej odsłonie.
Pisarz ten jest bardziej znany i doceniany jako autor kryminałów i thrillerów.
Mam nadzieję, że to właściwa ocena, bo jego obyczajówki nie są nadzwyczajne.
To raczej typowo amerykańska historia z przerostem emocji, cudownych wydarzeń i zwrotów akcji oraz nadmiernym sentymentalizmem.
Krótko mówiąc zbyt przerysowana jak na polskie warunki.
Sama historia nie jest zła, może tylko przelukrowana.
Pomimo żałoby i wielu nieszczęść, wyidealizowanie niektórych postaci i relacji sprawia, że historia wydaje się sztuczna i mało prawdopodobna.
Lektura zapowiadała się ciekawie, ale spotkało mnie raczej rozczarowanie.
Właściwie powinnam ocenić ją nieco niżej, ale ratuje ją ogólne przesłanie, że rodzina jest najważniejsza i ta odrobina emocji, która jednak mi towarzyszyła przy czytaniu.
Język dość prosty i siermiężny, przez co całość ociera się o banał. Dodatkowo mnóstwo literówek, a nie pochwalam takiego niechlujstwa.
Im więcej czyta się dobrych książek, tym bardziej razi potem przeciętność pozostałych na ich tle.

Twórczość Davida Baldacciego poznaję po raz drugi w jego obyczajowej odsłonie.
Pisarz ten jest bardziej znany i doceniany jako autor kryminałów i thrillerów.
Mam nadzieję, że to właściwa ocena, bo jego obyczajówki nie są nadzwyczajne.
Krótko...

Powieść romantyczna będąca pięknym studium żałoby po ukochanej osobie, ale tak mało wiarygodna i bajkowa, że aż kiczowata, przesłodzona i przez to irytująca. Dodatkowym minusem jest niechlujstwo wydania, gdyż w książce jest wyjątkowo dużo literówek i błędów językowych.
Jednak powieść czyta się szybko i gładko, i jeśli ktoś lubi takie ckliwe, niewiarygodne historie z licznymi zdarzeniami podchodzącymi pod cud, to może bardzo mu się podobać.

Liczyłam na coś wartościowego. Niestety, w mojej opinii książka jest naiwna, płytka, mało interesująca, całkowicie przewidywalna, język tak prosty, że aż cierpnie skóra, a wydanie tak przepełnione literówkami, że doprawdy niemożliwością jest odnalezienie POŁOWY strony wolnej od zgubionych, nadprogramowych lub poprzestawianych liter. Błędy stylistyczne i składniowe. Zmarnowany czas. Zdarzało mi się w młodości czytać Harlequiny o większej wartości literackiej. Odradzam.

Strasznie dużo literówek. Aż mnienkorcilo wziąć do ręki długopis i poprawić :)

Strasznie dużo literówek. Aż mnienkorcilo wziąć do ręki długopis i poprawić :)

Davida Baldacci polubiłem za jego książki sensacyjne, kryminalne i thrillery często pokazujące ciemną stronę ludzkiej natury.

"Tamtego lata" z kolei to poruszająca, niosąca otuchę i nadzieję powieść rodzinna, która odwołuje się do "jasnej" strony naszej natury. I to mi się właśnie w niej spodobało :)

Baldacci po raz kolejny udowodnił, że jest doskonałym pisarzem i jest nieszablonowy.

Książka porusza bardzo ważne kwestie - co czuje człowiek po stracie bliskiej osoby oraz jak wielką siłę ma miłość do dzieci.
Po lekturze "Tamtego lata" można docenić, jak Ważni w naszym życiu jest rodzina i bliscy.

Baldacci po raz kolejny udowodnił, że jest doskonałym pisarzem i jest...

• Obyczajowe

Dodaj cytat z książki Tamtego lata