Lauren Beukes Wydawnictwo: Rebis fantastyka, fantasy, science fiction
2010-01-01
978-83-7510-804-0
Katarzyna Karłowska
Rebis
Powieść południowoafrykańska -- 21 w.
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-7510-804-0
Katarzyna Karłowska
Powieść południowoafrykańska -- 21 w.
Inne

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Z leniwcem na plecach

20 Link do recenzji

Bardzo ciekawa koncepcja książki, natomiast sama historia, przedstawienie postaci i "przeskakiwanie" pomiędzy nimi bardzo męcząca.

Kolejna autorka, której zazdroszczę wyobraźni!

Dla mnie pozycja magiczna - jestem nastawiony emocjonalnie, a przez to nie mam nawet grama obiektywizmu.

W każdym razie - współcześnie i w południowej Afryce, już choćby dlatego warto (miligramy realiów życia). Autorka ciekawa (beznadziejne zdjęcie profilowe :O ), warto spróbować. Trochę urban legends, trochę szaleństwa, dobre tłumaczenie.

Chciałem odpocząć od czytania kryminałów, ale w bibliotece natrafiłem na "Zoo City". Kryminał z klimatem noir w RPA w stylu urban fantasy. Zapowiadało się fantastycznie. Jeżeli autorka prowadzi fabułę to czuć klimat, gdy wprowadza dziwne "coś" nie wiadomo czemu potrzebne to jest już gorzej. Zwroty akcji są fajne, bo nie spodziewałbym się kilku, ale zakończenie chyba jest z...

Zoo City kupiłam na przecenie w księgarni BookBook. Książka za sześć złotych? „To niemożliwe” — pomyślałam zwłaszcza, że zapowiadała się dosyć ciekawie. Jednak to była prawda i teraz mam wrażenie, że przepłaciłam. Czyta się ją ciężko i nie tego się spodziewałam. Nie dziewczyny, która odnajduje zaginione rzeczy, a przyszło jej szukać jakiejś nastolatki dla Hurona. Zawiodłam...

Nic,z tego nie rozumiem.Było,coś o Afryce.Nie wiem o czym to jest.

Złoty kompas dla dorosłych. Ocieka metaforami niczym broda krasnoluda piwem. W połowie książki nadal nic nie rozumiem. Trochę jakby zaczynało się czytać trylogię od końca. Nie polecam.

Jestem świeżo po lekturze "Zoo City" i muszę przyznać, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony autorka barwnie opisuje alternatywny Johannesburg (mieliśmy już alternatywne Londyny, to i nadszedł czas na Johannesburg), w którym pod wpływem traumatycznych wydarzeń ludzie nawiązują więzi ze zwierzetami oraz uzyskują dostęp do magicznych zdolności. Fakt, że posiadanie...

Na półkach: , , , ,

"Zoo City" zauroczyło mnie nie tyle wątkiem kryminalnym, czy nawet wątkiem urban fantasy, a raczej znakomitym przekazaniem egzotycznej kultury, która powstała po upadku apartheidu w RPA. Ta książka jest "winna" temu, że uwielbiam dzisiaj filmy Neilla Blomkampa!

Fantastyczna książka.

Dyskusje