Japonia (Kioto)

Okładka książki Japonia (Kioto)
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na Krańcu Świata
G+J
2012-06-27
2012-06-27
Japonia Kioto Azja gejsze

więcej Więcej

Książka konkretna. Brak tutaj szczegółowych informacji, które często nam umykają. Może się przez to wydawać, że tekst jest niekompletny. Mimo to dowiedziałam się dosyć sporo, np. tego, że nie widzę żadnego piękna w profesji gejszy.

Taka Martyna W. w dobrym stylu. Fajnie, że podjęła akurat taki temat. Czyta się lekko i przyjemnie.

Książka ta, to ani poradnik, ani zbiór faktów, to tylko streszczenie odcinka ,,Kobiety na krańcu świata”. Ja ten odcinek oglądałam i szczerze powiem, nic nowego się z tej książki niedowidziałam. Słabe i pod względem stylu pisania, i pod względem wizerunkowym. Jakiś niesmak pozostał i Ne wiem czy zdecyduję się sięgnąć po więcej książek M. Wojciechowskiej.

Współczesna Japonia - nie! Za to ważny ośrodek kultury japońskiej. Nic dziwnego, że Pani Martyna wybrała go, aby przybliżyć nam obrzędowość i tradycję tego kraju. I wiedza o gejszach - pozwalająca lepiej poznać ich rolę społeczną i nie ulegać stereotypom.

2041

Japonia nie jest dla mnie innym krajem, to inna planeta. Wszystkie japońskie zasady, normy moralne i normy przyzwoitości zabiłyby mnie szybko :(
Znam osoby zafascynowane tym krajem i fajnie, że mamy rożne gusta, jednak w moich planach wyjazdowych Japonia zajmuje jedno z ostatnich miejsc.

Na półkach: , , , ,

Japonia - kraj, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością.
Z jednej strony mamy gejsze - kobiety do towarzystwa, jak napisała sama Martyna Wojciechowska "uwięzione gdzieś pomiędzy tradycją, a nowoczesnością". Z drugiej widzimy trzecią gospodarkę świata, szybkie pociągi, pracoholizm.

Autorka podzieliła opis "kraju kwitnącej wiśni' na dwa miasta : Kioto i Tokio. W tym...

Książkę przeczytałam jednym tchem, ponieważ jest pisana lekko i przyjemnie. Dowiedziałam się dużo o gejszach,co bardzo mnie ucieszyło.

Streszczenie programu Wojciechowskiej plus parę informacji na początku. Plus za zdjęcia.

Ta część "Japonii" pani Martyny skupia się na Kioto. Byłam zarówno w Kioto, jak i w Tokio i nie dziwię się, iż autorka podzieliła "Japonię" na te dwa tak różne miasta. Można ich sytuację porównać do naszej Warszawy oraz Krakowa. Nie lubią się te miasta za bardzo. Jedno z nich poważnie ucierpiało podczas wojny, drugie jest wypełnione starymi zabytkami. Jedno jest aktualną...

króciutka, ale niezwykła lektura o jakże odmiennej, niż nasza, kulturze,
pełnej pokory,surowości i tęsknot w tak różnorodnym kraju, jakim jest współczesna Japonia
główną bohaterką jest młoda Japonka - książkę czytałam jakiś czas temu, a ta dziewczyna wciąż jest w moich myślach

• Japonia
  • Podróżnicze
  • 2013
  • Literatura podróżnicza
  • Japonia
  • Podróże

Dodaj cytat z książki Japonia (Kioto)