Mickiewicz - dzieciom

Okładka książki Mickiewicz - dzieciom
Adam Mickiewicz Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
1995-01-01
1995-01-01
8320544890

Dla mnie to jedna z tych książek z dzieciństwa, których nie sposób zapomnieć. Dzięki niej zapoznałam się zarówno z bajkami, jak i z niektórymi balladami Mickiewicza. Pomijając treść i styl samych utworów, które zachwyciły mnie same w sobie, chciałabym skupić się raczej na warstwie graficznej książki.

Co tu dużo mówić - ilustracje są po prostu genialne! Tryskające kolorami, pełne szczegółów, dynamiczne, uderzające tworzonym przez nie klimatem, słowem: najlepsze w swojej klasie. Myślę, że okładka daje piękny przykład ich jakości, choć prawdziwe cuda dzieją się w środku, gdy połączymy ilustracje z samymi utworami. Odtąd zawsze miałam wyśrubowane wymagania co do szaty graficznej zbiorów baśni wszelakich... Przy tym nie są to typowe ilustracje "dla dzieci", tak więc równie dobrze może się nimi delektować dorosły czytelnik.
Polecam, polecam, polecam wszystkim!

Co tu dużo mówić - ilustracje są po prostu genialne! Tryskające...

Dodaj cytat z książki Mickiewicz - dzieciom