Sever

Okładka książki Sever Lauren DeStefano
Okładka książki Sever
Lauren DeStefano Wydawnictwo: Simon & Schuster Cykl: Chemiczne światy (tom 3) fantasy, science fiction
Chemiczne światy (tom 3)
Sever
Simon & Schuster
2013-02-12
2013-02-12

Jakże rozczarowujący finał świetnej dystopijnej trylogii. Autorka popelnila błąd poświęcając 3/4 książki na Lindena i Cecily, gdzie Rhine mogła czuć się jedynie jak piąte koło u wozu.Nie wierze w to, ze zamiast pożegnania z Lindenem i Cecilly , Rhine spedza z ta dwojka i ich dzieckiem połowę ksiązki! Nie znosze tej pary!! Żal mi Rhine, powinna walczyc o swoje sprawy! Wiekszosc ksiązki skupia sie po prostu na glupiej, irytujacej Cecily, jakby byla najwazniejsza postacia w ksiazce,a tak naprawde Rhine bardzo dużo jej wybaczyła. Biedna Rhine z boku oglada jej szczescie i jeszcze potrafi postawić jej dobro nad swoim, czego te głupie dziecko nie zrobiło ani razu. Nie usprawiedliwa jej to ze ma 14 lat i jest naiwna i rozkapryszona, powinna zniknąc z tej ksiązki. Oczywiscie Linden i Cecily to udana para. Ich życie kreci sie tylko wokół małżenstwa i dziecka, maja to czego oboje pragnęli, tam nie było juz miejsca dla Rihne.
Wolalabym wiecej akcji z odnalezieniem brata, z ich miloscia i połączeniem jako blizniakow i wsparciem od strony Gabriela. Co Autorka sobie myslala? Po tak dobrej 2 czesci jestem oszolomiona tak wolnym tokiem wydarzen w 3 czesci. Do tego autroka poswiecila tak malo czasu na relacje Rhine i Rowana, własciwie go nie znamy, chociaż na to czekaliśmy 3 części! Wiecej akcji, wiecej walki o świat, niż stagnacja w jednym miejscu ze Świeta parką. I wybaczyłabym autorce Lindena i to jak obniosła się z największą tragedią w tej książce, gdyby ta cześć była lepsza. Może i tak jest lepiej skoro Linden i nie mógł być juz z Rhine , bo mial swoja zoneczke. Ale nie to okropne i zaskakujace ze strony autorki.
Wszystko zostalo dobrze wytlumaczone i wyjasnione w tej czesci, ale to za malo jesli chodzi o zakonczenie.

• Czekam na polskie wydanie!
  • Czekam na polskie wydanie
  • Czekam na polskie wydanie