Philippe AskenazyThomas Coutrot Wydawnictwo: Krytyka Polityczna biznes, finanse
Manifeste d’économistes atterrés : Crise et dettes en Europe: 10 fausses évidences, 22 mesures en débat pour sortir de l’impasse
978-83-62467-47-1
Cveta Dimitrova
Krytyka Polityczna
biznes, finanse
978-83-62467-47-1
Cveta Dimitrova

Solidna porcja ewidentnych bzdur, przyprawiona szczyptą strawmanów. Nie chce mi się pisać o wszystkim, więc wymienię najważniejsze błędy: rzucanie słowem "neoliberalizm", niezrozumienie przyczyn kryzysów, prawa popytu i podaży, istoty przedsiębiorczości oraz propagowanie keynesizmu.

Króciutka książeczka, w skondensowany sposób przekazująca wizję naprawy zatrutej przez neoliberalne dogmaty Europy

Nikt nie znajdzie tu nic ponad to, o czym słyszał lub o czym czytał w mediach po lewej stronie politycznej. Natomiast moc książeczki leży w krótkich i nieogólnikowych radach na tematy gospodarcze. Laik wszystko zrozumie (także dzięki przypisom w wydaniu polskim), a i ekonom nie poczuje, że oszukuje się ludzi jakimiś nieludzkimi mrzonkami. Bardzo ważna książeczka - warto...

• Ebook
  • Ekonomia
  • Abonament
  • Studia v.2
  • Eseje, felietony, traktaty, wykłady
  • 2.1 P

Philippe Askenazy Manifest oburzonych ekonomistów. Kryzys i dług w Europie: 10 fałszywych oczywistości, 22 sposoby na wyprowadzenie debaty z impasu Zobacz więcej