Zaklęcie dla Cameleon - Audiobook

Okładka książki Zaklęcie dla Cameleon - Audiobook Piers Anthony
Okładka książki Zaklęcie dla Cameleon - Audiobook
Piers Anthony Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Xanth (tom 1) fantasy, science fiction
Xanth (tom 1)
A Spell for Chameleon
Nasza Księgarnia
2012-01-01
2012-01-01
Paweł Kruk
xanth audiobook waldemar barwiński

Okładka książki Dragons Gold [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Dragons Gold [... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Serpents Silver [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Serpents Silve... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Chimaeras Copper [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Chimaeras Copp... Piers Anthony, Robe...
Okładka książki Orcs Opal [Dramatized Adaptation] Piers Anthony, Robert E. Margroff
Orcs Opal [Dra... Piers Anthony, Robe...

Wyższość audiobooka nad papierem

Po prostu lubię :)

Po prostu lubię :)

Cóż, trochę ciężko mi oceniać tę książkę. Z jednej strony, czytając bawiłem się zwyczajnie dobrze, a z drugiej widzę, że w opowieści jest parę nie za bardzo smacznych żartów.
I tak. W zakończeniu widzimy, że główny bohater Bink zrozumiał, że nie ma co szukać kobiety idealnej, a w szczególności, jeśli chodzi o ciało. Znowu z drugiej strony widzę opis, gdzie Bink przypadkiem (dosłownie przypadkiem) złapał centa Urzyce tam, gdzie nie trzeba.
Cóż, osobiście uważam, że dobra 6 powinna być odpowiednią oceną.

Bink jest młodym mężczyzną, który musi szybko odkryć swój magiczny talent, jeśli nie chce zostać wydalony z Xanthu. Mając nadzieje na pomoc, wyrusza do dobrego czarogieja Humpfrey'a. Po drodze spotyka wiele magicznych stworzeń i ludzi, którzy pomagają mu w podróży. Ale dotarcie do zamku czarodzieja wcale nie kończy misji Binka, wręcz przeciwnie...
Xanth to magiczna kraina, w której wszystko musi zawierać w sobie magię lub zostanie wydalone poza granice do Przyziemia. Tam magii nie ma i nikt stamtąd nie może dostać się do Xanthu - od czasu ostatnich fal najeźdźców granice są chronione przez magiczne bariery. Do Przyziemia więc wypędzani są wszyscy przestępcy i istoty bez magii.
To przyjemna, całkiem lekka lektura, a główny bohater czasem daje się lubić. Wydaje się z jednej strony rozsądny, a z drugiej książkowo naiwny. Mam wrażenie, że ta część to były tak naprawdę dwie historie, ale chętnie sięgnę po kolejne tomy cyklu.

Xanth to magiczna kraina,...

To była moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia.
Akcja książki rozgrywa się w magicznej krainie Xanth, gdzie wszyscy mają magiczne zdolności. Mieszkają tam magiczne istoty. Wszystko jest przesiąknięte magią.

Książka mnie wciągnęła i na pewno będę kontynuowała czytanie tej magicznej serii.

To była moja pierwsza książka tego autora i na pewno nie ostatnia.

Przyjemnie pozbawiona dziejszych głupot.

Przyjemnie pozbawiona dziejszych głupot.

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Tak się powinno tworzyć światy fantasy! Ogrom radości podczas czytania daje odkrywanie coraz to nowych tajemnic i zakamarków Xanthu.

Kolejna książka do której przeczytania zachęcała mnie przyjaciółka. No ale znowu okazało się to odkryciem!
Świat Xanthu niezwykle mnie zafascynował i obowiązkowo muszę zapolować sobie na kolejne części :))

Książkę czyta się z przyjemnością. Przygody Binka wciągają. Niektórych może razić świat nasączony magią do tego stopnia, że występują w nim zarówno zombie, smoki, wilkołaki czy latające dywany nie wspominając już o magicznych roślinach.. Zabrakło jedynie wampirów, ale poznawszy nieograniczoną wyobraźnię autora, wszystko jest możliwe w kolejnych częściach cyklu. Podsumowując - książka godna polecenia.

Może i weszłabym dalej w tę magiczną krainę, gdyby nie kiepska erotomania. Z jakiegoś powodu wciąż miałam przed oczami okładkę książki Pauliny Młynarskiej "Zmierzch lubieżnego dziada". Narratorem jest Bink. Szkoda, że autor opowiadając wydarzenia z perspektywy młodego chłopca, nie potrafił uśpić... lubieżnego dziada. Przeczytałam kilkanaście stron. Wystarczy.

• Piers Anthony

Piers Anthony Zaklęcie dla Cameleon Zobacz więcej