Umykając piekłu. Wspomnienia polskiego oficera z Auschwitz i Buchenwaldu

Konstanty Piekarski Wydawnictwo: Antyk biografia, autobiografia, pamiętnik
Escaping hell. The story of a Polish Underground Officer in Auschwitz and Buchenwald
83-89920-05-0
83-89920-05-0
Stefan Poniecki
obozy koncentracyjne

Na półkach: , , , , ,

Jestem pełna podziwu dla ludzi,którzy wyszli z piekła i umieją o nim pisać,a tym samym przeżywać to jeszcze raz.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Interesująca książka, którą pamiętam jak przez mgłę...
Jestem zdania, że każdy, kto podał choć szklankę wody osobie pochodzenia żydowskiego w okresie drugiej wojny światowej, zasługuje na miano bohatera tamtych czasów. Można więc rzecz, że pierwszoplanowe postaci tej lektury są bohaterami o żelaznych nerwach i z mocną fantazją
Polecam, ponieważ lubię książki, w których...

• II Wojna Światowa
  • XBiografia
  • Chcę kupić
  • Holokaust
  • Literatura obozowa, holokaust
  • Bohater zwykłego życia mówi...
  • Dla każdego dorosłego