Betrayed

Okładka książki Betrayed Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Okładka książki Betrayed
Kristin CastPhyllis Christine Cast Wydawnictwo: Macmillan Cykl: Dom Nocy (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dom Nocy (tom 2)
Macmillan
2010-01-01
2010-01-01

Okładka książki Hex You. Kara za klątwę Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Hex You. Kara ... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Omens Bite. Dary bogiń Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Omens Bite. Da... Kristin Cast, Phyll...
Okładka książki Spells Trouble. Wiedźmi czar Kristin Cast, Phyllis Christine Cast
Spells Trouble... Kristin Cast, Phyll...

Muszę przyznać, że duet autorski mamy oraz córki, bardzo dobrze się sprawdził. Drugi tom wciągnął mnie tak samo jak poprzedni, a może nawet bardziej. Zoey flirtująca aż z trzema facetami, ma niezły dylemat kogo wybrać, a sprawy skomplikują się tak mocno, że będzie musiała podjąć szybkie i ważne decyzje. Gdyby nie infantylna wymiana zdań podczas "akcji ratującej", dałabym 10. :)

Druga część jest trochę słabsza niż jej poprzedniczka. Tutaj już niema perypetii grupy wampirów tylko kolejne podboje miłosne głównej bohaterki. Wątkom romantycznym było poświęcone tak wiele czasu że wszystko inne zdawało się uciekać nawet nie na drugi trzy trzeci plan ale na dziesiąty, można byłoby to nawet przełknąć gdyby nie fakt że ten wątek jest zwyczajnie nudny. Sama główna bohaterka najprawdopodobniej wzięła sobie za cel honoru złapanie jak najprzystojniejszych chłopaków. Trochę żałuję spadku poziomu tej części bo seria mogła być nawet dobrym średniakiem dla nastolatków a wszystko idzie w niekorzystnym kierunku.

3/5 ✨
❝Ciemność nie zawsze oznacza zło, tak jak światło nie zawsze niesie dobro❞

,,Zdradzona" to drugi tom bestsellerowego cyklu New York Times'a ,,Dom Nocy". Po Dom Nocy sięgnęłam, gdyż uwielbiam czytać historie o wampirach. W drugim tomie śledzimy dalsze losy Zoey Redbird i jej przyjaciół, którzy próbują rozwiązać tajemnicę porwań nastolatków.

Bardzo podoba mi się wykreowany świat przez P.C. i Kristin Cast. Podobało mi się też bardzo ostatnie 200 stron. Jaka akcja! Niespodziewane zwroty akcji. Fabularnie lepiej niż ,,Naznaczona". I Erik Night 😍💞

Na początku miałam zastój przez tą część. Zaczęłam ją czytać w lipcu 2022 roku, a przerwałam 8 grudnia. Wróciłam do niej 14 kwietnia. I te 200 stron pochłonęłam w 3 dni. Strasznie tutaj nie podobał mi się wątek romantyczny, bo Z chodziła aż z 3 chłopakami (okej z tym jedynym flirtowała, ale to takie okropne było).

3/5 ✨
❝Ciemność nie zawsze oznacza zło, tak jak światło nie zawsze niesie dobro❞

Bardzo podoba mi się...

Taka sama opinia jak o poprzedniej części. Fajnie przeczytać po tylu latach ponownie. Szybko się czyta.

Na półkach: , , , , , ,

Czytałam tą książkę jako nastolatka i przyznam szczerze że średnio pamiętam co tam się działo. Widocznie w porównaniu do pierwszej części, druga nie była na tyle dobra aby zapadła w pamięć. Pamiętam że po tej części podjęłam decyzję aby dalej serii nie kontynuować, bo zwyczajnie mnie nie zainteresowała na tyle aby taką decyzję podjąć.

Chyba najgorsza książka od autorki.

Chyba najgorsza książka od autorki.

Świetna książka! Polecam

Świetna książka! Polecam

Zoey Redbird nie ma wątpliwości, że Dom Nocy jest właśnie jej miejscem, to w końcu tutaj odnalazła swoją prawdziwą rodzinę i przyjaciół, na których zawsze może polegać. Po objęciu roli przewodniczącej Cór Ciemności, postanawia wprowadzić pewne zmiany, które także mają sprawić, aby w Domu Nocy wszyscy czuli się mile widziani i równi sobie.
Niestety jednak nie wszystko układa się po jej myśli - w mieście, w okolicach Domu Nocy, zaczynają ginąć nastolatki, a wszystkie podejrzenia spadają na wampiry. Zoey wierzy, że żaden wampir nie mógłby posunąć się do czegoś takiego, w końcu wampiry mają swoje zasady - ale czy na pewno każdy ich przestrzega? Zoey wkrótce przekona się, że zdrada z najbliższego otoczenia boli najbardziej...
"Zdradzona" to po prostu świetna powieść. Czyta się ją szybko i przyjemnie, wręcz nie mogłam się od niej oderwać. Autorki kreując historię Zoey, całkowicie wciągnęły mnie w stworzony przez nie świat, który wręcz przepełniony jest magią, obrzędami, tajemnicą i mrokiem. "Zdradzona" wzbudziła we mnie całą paletę emocji - zwroty akcji do tej pory nie pozwalają mi wyjść z zaskoczenia, rozterki bohaterów poruszyły mnie dogłębnie, ale jednocześnie ta książka wywołuje ogromny uśmiech na twarzy, daje nadzieję i nie pozwala na chwilę oddechu.
Ledwo skończyłam ją czytać, a ja już tęsknię za tym wspaniałym światem. Mogłabym od razu sięgnąć po kolejną część, aby nawet na chwilę nie rozstawać się z bohaterami. "Dom Nocy" to zdecydowanie jedna z lepszych serii o wampirach w literaturze dla młodzieży.

Niestety jednak nie wszystko układa...

Druga część serii Domu Nocy. Zoe traci swoją najlepsza przyjaciółkę Stivie Rea i dowiaduje się jaka naprawdę jest Neferet.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Druga część serii Domu Nocy. Jak pierwszą część można określić mianem sielanki szkolnej, tak drugiej już tak się nie da. Motyw witchcraft’u jest tu jeszcze bardziej obecny niż w poprzedniej części. Do tego akcja z miłej i uroczej szkolnej historyjki przeradza się w mroczniejszą i pełną śmierci oraz tajemnic akcję. Jak na część, za którą w latach szkolnych zbytnio nie przepadałam, czytało mi się ją zaskakująco dobrze. Jedyne co mnie raziło (znowu) to na siłę wprowadzane młodzieżowe zachowania. Kolejny raz ta seria przypomniała mi o siedzeniu z książką w ręku na szkolnym korytarzu między lekcjami. Część ta idealnie pokazuje, że to co jasne nie zawsze oznacza dobro, a to co ciemne zło. Zwłaszcza w przypadku Starszej Kapłanki i jej mrocznych sekretów, które czekają na odkrycie przez Zoey i jej przyjaciół. No bo kto by nie chciał wiedzieć co się dzieje ze zmarłymi, ale nie do końca zmarłymi Adeptami? Przecież mieli być definitywnie martwi po odrzuceniu Przemiany. Tytuł „Zdradzona” idealnie wpasowuje się w to co zaczyna się dziać w mrocznym świecie wampirów

• Wampiry
  • Dom Nocy