O psie, który jeździł koleją

Roman Pisarski Wydawnictwo: Sara literatura dziecięca
Sara
pies kolej tragedia dzieci bohater
literatura dziecięca
pies kolej tragedia dzieci bohater

Niesamowita.
Nieważne ile masz lat - ta książka jest pozycją, do której można wracać zawsze. Ze łzami w oczach czyta się ostatni rozdział.

Na półkach: , , , , ,

Wzruszająca do łez książka o psie niezwykłym - psie, którego tak bardzo zazdrościłam dzieciom kolejarza.
Do dziś pamiętam moją rozpacz po tym, gdy przeczytałam ostatnie zdania tej szkolnej lektury. Długo nie mogłam pogodzić się z tym zakończeniem.
Jak ja chciałam mieć takiego psa. Wówczas to było moje największe marzenie.
I mimo, że książka ma ponad 50 lat, to nadal budzi...

Po wielu latach znowu wróciłam do tej książki, tym razem z wnukami. Jako dziecko sama czytałam z wypiekami na twarzy tę książkę, potem swoim dzieciom.
Polecam przeczytać wszystkim lubiącym pieski i nie tylko.

Pierwsza książka, którą przeczytałam, którą pokochałam i znienawidziłam jednocześnie. Miło sobie było ją odświeżyć ❤️

swietna

Przepiękna książka. Wróciłam do niej po parunastu latach. To jedna z niewielu lektur szkolnych, które miło wspominam. Chwyta za serce. Łzy same lecą po policzkach.

Książka jest warta przeczytania. można się wiele z niej nauczyć. Historia Lampo i jego bohaterskich czynów jest prawdziwa, aż trudno jest w to uwierzyć. Polecam te książkę dzieciom w wieku od 6 do 10 lat.

Książka ,, O psie który jeździł kolejną’’ to opowieść o wyjątkowej sile przyjaźni która może połączyć psa i człowieka. Tytułowym bohaterem jest pies Lampo który nauczył się jeździć pociągiem całkiem sam. Książka baw , uczy i wzrusza małe i duże serca . Wyjątkowa lektura dla dzieci kochających przygody i zwierzęta

Książka której kompletnie nie pamiętam. Wiem jedno - od niej zaczęło się wariactwo czytania ;)

26 695
    1 862