On nie jest z Marsa, Ona nie jest z Wenus

poradniki
Bellona
2005-01-01
2005-01-01

Przepraszam. mimo to według mnie ta książka jest słaba, zachęciła mnie pomysłem na sprostowanie i uzupełnienie pewnych wątków z utworu Johna Gray'a, a wynik jest taki że po 10 stronach już można streścić całą książkę. Autorka piszę o jednym i tym samym, nawet nie zmieniając znacznie słów które używa. Podsumowując Pomysł był wspaniały a wyszła książka na kilka stron, chwile przemyśleń i oddać ją do biblioteki.

Książka napisana ciekawie, miło się ją czyta:) Porusza kwestie związane ze stereotypami płci i dotyczące tego, jak tradycja, kultura w których żyjemy, ,,amputowała" nasze drugie: męskie lub żeńskie Ja. Pozwala łagodniejszym okiem spojrzeć na piękniejszą i brzydszą płeć oraz damsko - męską wojnę. Polecam:)

• Kobiety, mężczyźni, feminizm, Gender, LGBT
  • Psychologia/Rozwój