Czerwona msza czyli uśmiech Stalina. Tom 2

Bohdan Urbankowski Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa" publicystyka literacka, eseje
978-83-931-264-2-2
Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
komunizm literatura PRL historia
publicystyka literacka, eseje
978-83-931-264-2-2
komunizm literatura PRL historia

Książka jest po prostu bardzo nudna. Gdybym miała podsumować ją kilkoma słowami to mnóstwo nic nieznaczących nazwisk. Autor często odpływa nie wiadomo gdzie i nie wiadomo co się dzieje, jaki wątek jest omawiany. Styl pisania nieciekawy. Jedna z najnudniejszych książek w moim życiu. Skończyłam na 170 stronie, bo nie mogłam już na nią patrzeć..

Doskonałe eseje. I nazwiska. Często zapomniane lub istniejące w fałszywej legendzie. I znów ogrom fragmentów konkretnych utworów. A te fragmenty mówią dużo, bardzo dużo. Koniecznie!!

• Chcę w prezencie
  • Wojna, obozy, totalitaryzm