W objęciach lodu

Okładka książki W objęciach lodu Nalini Singh
Okładka książki W objęciach lodu
Nalini Singh Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 3) fantasy, science fiction
Psi i Zmiennokształtni (tom 3)
Caressed by ice
Prószyński i S-ka
2012-08-09
2012-08-09
2007-09-04
Ewa Siarkiewicz
literatura nowozelandzka

" W objęciach lodu" to książka, którą pokochacie, Judd mój ulubieniec z poznanych dotychczas Psi jest zimnym smutnym mężczyzną, strzałą, schowanym za protokołem ciszy. Samotny i stroniący od dotyku, poznaje Brennę poranioną zmiennokształtną wilczycę. Tylko tych obydwoje może się wzajemnie uleczyć. Lód i ogień. Polecam😁😁

Ta część jest przedstawia PSi Judda i wilkołaczyce Brenne. W poprzednich częściach dowiedzieliśmy się co spotkało Brennę i dlaczego Judd jest u wilków. Teraz Brenna musi się zmierzyć z traumą po porwaniu i torturami a tylko przy Juddzie czuje się dobrze.

Jestem bardzo zdziwiona, bo to zupełnie inna książka niż późniejsze tomy w tej serii. Bardzo mi się podobają te o wiele późniejsze tomy, zaczynając od Silver Silence. To jest jakby inna autorka napisała. Te ksiązki, o których mówię (od 16 tomu serii w zwyż),to zupełnie sprawnie napisane romanse paranormalne, osadzone w dobrze obmyślanym świecie, a to coś to jest jakiś niezbyt lotny erotyk, do tego przetłumaczony tak koszmarnie, że brak słów. Polszczyzna cierpi.

Cykl przepełniony jest emocjami od pierwszej części, dużo erotyczności, co na początku było intrygujące, ale dalej idąc, to się powtarza i nieco nudzi?
Ale ciekawość, co do dalszych losów PSI i ciekawych duetów miłości powoduje, że czytam dalej.

Bardzo przyjemna część z serii, pewnie moje myśli jeszcze sporo czasu spędzą w świecie pełnym intryg zmiennych i psi.

Nalini Singh to pisarka stosunkowo mało znana w Polsce. A szkoda, bo pomimo iż jej książki cechują się dużą powtarzalnością schematów, to naprawdę przyjemnie je się czyta.

W serii pt. „Psi i zmiennokształtni“ Singh umiejętnie kombinuje elementy fantastyki i science-fiction. Akcja powieści toczy się bowiem w latach 70-tych XX wieku. Światem rządzą trzy potężne rasy: ludzie ( nikomu chyba nie muszę tłumaczyć, kim oni są),zmiennokształtni (którzy w zasadzie przypominają ludzi, ale potrafią się przemieniać w wilki, pantery, jaguary, niedźwiedzie, etc.) i Psi (rasa „nadludzi“ obdarzona pewnymi zdolnościami, takimi jak telepatia, jasnowidzenie etc., której funkcjonowanie jest zapewnione przez istnienie sieci psychicznej o dziwnej nazwie PsiNet. Psi odłączony od PsiNetu to martwy Psi).

Psi nie odczywają emocji, które stanowią bardzo ważny element w życiu każdego zmiennokształtnego. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest istnienie protokołu Silence, który ma za zadanie niwelować wszystkie emocje tak, aby uniemożliwić rasie Psi stanie się psychopatycznymi mordercami. Psi, który odczuwa emocje, musi zostać poddany reedukacji, po której automatycznie staje się warzywem.

W tej części poznajemy Brennę, zmiennokształtną samicę wilka, która dopiero co została uwolniona ze szpon psychopatycznego Psi. Po tym tragicznym przeżyciu, dziewczyna jest dręczona przez koszmary i nie jest w stanie zmienić się w wilczycę. Dziewczyna znajduje oparcie w Juddzie, byłej żołnierzu, który po odłączeniu się od PsiNetu wraz z rodziną znalazł schronienie wśród członków watahy.

Ale Judd nie może dać Brennie tego, czego potrzebuje jej wilczyca. Judd jest zaprogramowany na zabijanie z zilną krwią, uczucia są mu całkowicie obce. Przynajmniej na początku. Psi powoli zaczyna sobie zdawać sprawę, że protokół Silence nie jest taki bez skazy, na jakiego wygląda. Juddowi zaczyna coraz bardziej zależeć na bezpieczeństwie Brenny. Niestety, im bardziej Judd zbliża się do dziewczyny, tym bardziej jego życie narażone jest na niebezpieczeństwo. Pomimo to, Psi postanawia zrobić wszystko, by ocalić Brennę przed mordercą, który grasuje w pobliżu.

W tej książce znajdziemy nieskomplikowany wątek kryminalny, trochę akcji, napięcie towarzyszące zmianom bohaterów, a także trochę miłości. Bardzo szybko przywiążecie się do bohaterów wykreowanych przez Singh. I mimo iż da się przewidzieć zakończenie książki, naprawdę warto do niej sięgnąć. To taka łatwa, odmóżdżająca lektura na koniec lata.

Jak na razie jedna z ciekawszych ksiązek przeczytanych przeze mnie z tej serii.

Jak na razie jedna z ciekawszych ksiązek przeczytanych przeze mnie z tej serii.

Romans paranormalny nabyty niejako pomyłkowo ze względu na okładkę. Nastolatkom może się podobać, ale swoje raczej zniechęciłam.

Paczka z nowymi książkami ze sklepu jeszcze do mnie nie dotarła więc musicie mi wybaczyć ale dziś również jedna ze starszych pozycji. Autorka ta doskonale się sprawdza w romansach paranormal, takim właśnie jak ten. Swoją premierę wydawniczą w naszym kraju miała ona w 2012 roku, a u mnie leżała na półce przeszło dwa lata zanim do niej zajrzałam. Więc w sumie to chyba już najwyższy czas.

Moje pierwsze doświadczenia czytelnicze, poza szkolne dotyczyły harleqinów, które czytałam u cioci. Później były wszelkiego rodzaju historie o wampirach, zmiennokształtnych i różnych demonach. Dlatego też miło mi było wrócić do tej tematyki. Czytałam wcześniejsze części tej książki, więc mniej więcej pamiętałam o czym ona jest. Wykreowany świat przez autorkę nie da tak łatwo o sobie zapomnieć, zważywszy że czytałam o nim co najmniej 4 lata temu. To już o czymś świadczy....

Książka ta jest ciekawie napisana, więc bez problemu pochłania się stronę za stroną. Jeszcze jak ktoś lubi fantastykę z dużym wątkiem miłosnym w tle to ta pozycja jest zdecydowanie dla niego. Oczywiście nie sądzę, że spodoba się ona starszym czytelnikom. Polecałabym ją raczej młodzieży, oczywiście w szczególności dziewczynom. Przystojny, uwodzicielski i pozbyły emocji Psi wraz z czarującą i pragnącą dotyku wilczycą zabiorą nas w świat nie realny, ale jakże uniwersalny.

Każde państwo, każdy kraj podzielony jest na regiony, wyznania lub światopogląd. Różni ludzie, różne poglądy i przede wszystkim różne uczucia kształtują każdego z nas z osobna i wpływają na nasze postrzeganie rzeczywistości. Podobnie jest również w tej książce, w której znajdziemy tak wiele charakterów. Różne grupy społeczne dążą do władzy, która jest wykładnikiem potęgi. Nie mają skrupułów w zabijaniu się nawzajem. Członkowie własnego stada porywają i sprzedają swoich pobratymców za trochę narkotyku.

W tym świecie znalazło się dwoje dość przeciwstawnych charakterów, których ciągnie do siebie niewidzialna więź. Brenna oswobodzona z rąk porywacza, który wykonywał na niej różne doświadczenia ma problemy z odnalezieniem się w ówczesnym społeczeństwie. Jej stare życie przestało istnieć, a w tym obecnym nie daje sobie rady. Gdy pojawia się pierwsza ofiara, w jej głowie zaczynają pojawiać się dziwne wizje. Natomiast Judd jako były oficer elitarnych jednostek Rady, a teraz uciekinier tymczasowo zamieszkały na terenie wilków jest najbardziej bezlitosnym, zimnym i niebezpiecznym zabójcą. Tych dwoje ciągnie do siebie, ale bardzo ciężko jest pogodzić uczuciową naturę zmiennokształtnej z nieludzkim zimnem jego osobowości. Po drodze dochodzi do jeszcze wielu ciekawych sytuacji. Ale nie będę jej wam przecież opowiadać.

Przypuszczam że obecnie całą serię można dostać w outletach za bardzo okazyjną cenę, a powinna się wielu osobom spodobać. Książka ma nam umilać czas, rozluźniać lub bawić w zależności w jakim humorze jesteśmy. Ta jest na pewno ciekawa. Są sytuacje komiczne, trzymające w napięciu lub po prostu wzruszające. Wszystkiego tu jest po trochu. Świat jest ciekawy więc czego chcieć więcej. Dla mnie osobiście zasłużyła na sześć mocnych siedem punktów i nie pozostaje mi nic innego jak życzyć wam miłej lektury...

PS. Dotarła do mnie paczka z nowościami, więc następny post już będzie o bardziej aktualnej pozycji.

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : BISHOP ANNE "Pisane szkarłatem"

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Morderstwo Wron" Anne Bishop

3. Anne Bishop, seria "Czarne Kamienie"

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Srebrzyste wizje" tom III, Anne Bishop

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : CIEMNOŚĆ po północy Lara Adrian

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Zachłanna ciemność" Alexandra Ivy

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Pierwszy Dotyk Ognia" Jeaniene Frost

8. Jeaniene Frost seria 'Nocna Łowczyni"

9. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Wampir pozna Panią" Lynsay Sands

10.P O L E C A N E K O B I E T O M : "Namiętność Rozbudzona" Larissa Ione