Brzydkie Kaczątko

Den grimme aelling
literatura dziecięca
Tamara Michałowska
kaczątko kaczka bajki

Oj, jak ja płakałam! Wzruszające tak bardzo, że nawet po kilku latach od przeczytania dalej mam łzy w oczach, gdy sobie przypomnę jak ten biedny pisklaczek był odrzucany...

Piękna baśń z morałem. Nie wygląd jest ważny, lecz dobre serce.

Baśń ze szczęśliwym zakończeniem, choć początkowe strony napawają smutkiem, mowa tu o wyszydzaniu, dręczeniu, i naśmiewaniu się z Kaczątka.

To zdecydowanie jedna z moich ulubionych baśni dzieciństwa. Moja ocena nie mogła być inna.

jest to cudowna historia, co więcej każdy znajdzie w nij coś dla siebie !

Polecam !

Tak jak chrzest i pogrzeb rzadko są ze sobą związane, tak samo kaczątko i zmartwychwstanie rzadko są ze sobą powiązane.
Jednak wzajemne powiązanie życia i śmierci jest najważniejsze dla każdego rozumienia chrześcijaństwa - które zostało pięknie przedstawione w dobrze znanej opowieści Hansa Christiana Andersena.

Pogrzeb z Chrystusem podczas chrztu jest częścią...

Bardzo wzruszająca i bardzo poruszająca książka

Dziś pracuje z dziećmi o specjalnych potrzebach, W każdym jest piękno, cieszę się, że trafiłam na tą książkę w młodości

Nie warto być brzydkim.

Ponadczasowa i piękna! I jakie fajne nadal tak aktualne przesłanie! Przypomniałam sobie z dużą przyjemnością!

4 649
  • Dzieciństwo