Francuska ścieżka

publicystyka literacka, eseje

Krajowa Agencja Wydawnicza
publicystyka literacka, eseje

Porównaj ceny i

"Francuska ścieżka" to zbiór esejów Waldemara Łysiaka na temat szeroko rozumianej kultury, sztuki i historii kraju nad Sekwaną. Tak naprawdę jednak treść jest znacznie bogatsza, gdyż autor często robi różne dygresje, nawiązując do osiągnięć z innych miejsc i czasów.

To książka erudycyjna, w której Łysiak przywołuje mnóstwo kontekstów - a ponieważ ja bardzo to lubię,...

Moja druga po 'Wyspach zaczarowanych' książka W. Łysiaka. Arcyciekawa i inspirująca. Autor dotyka spraw, o których w większości przypadków, nigdy nie miałbym okazji się dowiedzieć i jestem za to bardzo wdzięczny.

Może to wina słabej jakości audiobooka, ale bardzo trudno było mi się skupić na tej książce. Tak jak twórczość Łysiaka zwykle wciąga, tak w tym przypadku "tego czegoś" zabrakło. Dużym minusem słuchania audiobooka zamiast czytania książki jest brak ilustracji/fotografii, które pewnie pomogłyby w odbiorze treści. Zdjęcia wspominanych w książce budynków czy postaci...

Wiele poruszonych tematów, niektóre ciekawe. Niestety styl denerwujący, napuszony (a Łysiak wydał książkę, gdy miał nieco ponad 30 lat!), który sprawił, że książkę skończyłem czytać z trudem.

Bardzo, bardzo dobra. I interesująca.

Bardzo ciekawa książka, zrozumiały język. Polecam

maj 1998

Piękna, intelektualna podróż po Francji. Legenda, fakt historyczny, anegdota i trochę łysiakowego wymądrzania się. Można tę książkę ustawić na półce obok "Szkiców Piórkiem" Andrzeja Bobkowskiego albo "Barbarzyńcy w ogrodzie" Herberta.

J'adore!!

Mogę się tylko zachwycać, jak zawsze kiedy sięgnę po kolejną książkę Łysiaka. I mogę się tylko złościć na siebie, jak ciągle jeszcze wiele lektur, przy okazji każdej jego książki, muszę doczytać i przeczytać, zwłaszcza takich, które przecież w istotny sposób wpłynęły i kształtują świadomość czytelniczą współczesnego odbiorcy dzieła literackiego. Tym razem podroż to...

• Francja
  • Łysiak