Gniew oceanu

2012-06-15
1999-01-01
Grzegorz Kołodziejczyk
Albatros
ocean woda statek góra lodowa Antarktyda literatura południowoafrykańska literatura RPA
Hungry as the Sea
Albatros
kryminał, sensacja, thriller
2012-06-15
Grzegorz Kołodziejczyk

Okładka książki Po dwóch stronach David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,7
Po dwóch stronach David Churchill, Wi...
Okładka książki Łzy wojny David Churchill, Wilbur Smith
Ocena 7,1
Łzy wojny David Churchill, Wi...
Okładka książki Ghost Fire Tom Harper, Wilbur Smith
Ocena 8,0
Ghost Fire Tom Harper, Wilbur ...
Okładka książki The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur Smith
Ocena 0,0
The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur ...

OCENA – 7/10 BARDZO DOBRA

Powieść jakże inna od tych, do których przyzwyczaił czytelników Wilbur Smith, tematem przewodnim jego książek, z którymi dotychczas miałem do czynienia, była przede wszystkim dzika i gorąca Afryka, którą opisywał z niezwykłą pasją oddając jej piękno i niepowtarzalność, tym razem autor przeniósł mnie na Antarktydę najzimniejsze, najbardziej suche i...

Niestety, nie dałam rady przebrnąć przez pierwsze 100 stron... Książka dla wytrwałych ;)

Książka bardzo schematyczna, przegadana i tym samym mało ciekawa. Najgorzej w mojej ocenie wypali bohaterowie, w „Głodny jak morze”, niestety, nie ma nawet jednej ciekawej postaci. Wszystkie schematyczne, papierowe, przerysowane. Kobiety oczywiście piękne, główna bohaterka musi na sto procent mieć zielone oczy, wszystkie szczupłe, najczęściej drobne, stad w każdej powieści...

1952

Bardzo solidna sensacyjna pozycja. Chociaż temat okołomorski niekoniecznie mnie bardzo interesuje, to muszę przyznać, że wątek sensacyjny wciąga i robi wrażenie.

Jak dla mnie, nieco przegadana. Może nie mój klimat temperaturowy.

Trochę trwało zanim udało mi się ją skończyć, ale warto było. Początek trochę nudny ale im bliżej do końca tym ciekawiej. Napisana dobrze trzyma w napięciu do samego końca.

Niestety ale jak dla mnie przegadana.

łatwa i przyjemna, niewymagająca przygoda z romansem i zdradą w tle

To moja pierwsza powieść Smitha i muszę stwierdzić, że nie zachwycił mnie. Smith opowiedział bardzo przewidywalną historię, którą co prawda miło się czyta to jednak nie trzyma w napięciu tak jak się tego spodziewałem

Kiedy myślę o książkach Wilbura Smitha,przed oczami staję mi afrykańska sawanna.
Pełna zwierząt :lwy,słonie,zebry,czy likaony.
Tu scenariusz,jest zupełnie inny.

Na okładce mamy surowe piękno Antarktydy.Lód,woda.Nie pasują do spieczonej słońcem sawanny Kenii lub Malawi.

Akcja przenosi nas w kierunku Antarktydy,trzeba uratować pasażerów pewnego wycieczkowego statku.

I jak...

• Wilbur Smith
  • Chcę w prezencie
  • Półka taty
  • Domowa biblioteczka
  • 2018

Dodaj cytat z książki Gniew oceanu