A Night Like This

Okładka książki A Night Like This Julia Quinn
Okładka książki A Night Like This
Julia Quinn Wydawnictwo: Avon Cykl: Kwartet Smythe-Smith (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Kwartet Smythe-Smith (tom 2)
Avon
2012-05-29
2012-05-29
romans literatura dla kobiet uczucia

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Słaby romans, przywodzący na myśl rodzimą Trędowatą, skrzyżowany z jakąś nieudaną telenowelą. Mroczne tajemnice skrywane nie przez jednego, ale dwójkę głównych bohaterów! Każdy z nich skrzywdził kogoś w przeszłości tak bardzo, że wisi nad nimi wizja krwawej zemsty. Pomimo mezaliansu rodzina z otwartymi ramionami przyjmuje dziewczynę, która ściąga na nich nie tylko widmo skandalu, ale niebezpieczeństwa dla młodszych kuzynek. Dialogi dość nużące, przygotowywanie sztuki kuriozalne, a same suspensy - no cóż, musiałam przerwać czytanie z zażenowania. Ale z drugiej strony umiliłam sobie wieczór tą parodią, a kto czyta moje opinie wie, że to dla mnie przednia rozrywka.

Nie wpisałam opinii zaraz po lekturze, a teraz chciałam uzupełnić zaległości i nie dziwię się, że była to pierwsza książka Julii Quinn, którą oceniłam tak nisko, bo po pół roku kompletnie zapomniałam o czym to było, a na pamięć raczej nie narzekam.
Po szybkiej powtórce z fabuły oceniam, że za mało tam było romantyczności i smaczków z epoki, za dużo sensacji i dość brutalnych wydarzeń, a nie tego przecież szuka się w romansach historycznych. Jak bym chciała czytać o przemocy i rozlewie krwi, to sięgnęłabym po książkę z innego gatunku.

Bardzo fajna książka, jest tutaj dużo śmiesznych dialogów. Ale żeby nie było zbyt przyjemnie, to dramatyczne wydarzenia też musiały się tutaj pojawić. Ale mimo to podobała mi się ta książka ;)

Trzyma poziom tej autorki. Przyjemnie jest spotkać tutaj bohaterów z pozostałych tomów, i nie są oni jedynie tłem, ale faktycznie bohaterami drugoplanowymi. W tym tomie jest jednak wyjątkowo sporo akcji, ciągle coś się dzieje!

Czego oczekiwać po książkach pani Quinn, poza tym, że to lekkie czytadełka, z nutą erotyki i pseudo romansidła? Niczego.
Znudzona cięższymi tematami, sięgnęłam po stosik, o którym niemal zapomniałam. Jakie było moje więc zdumienie, kiedy po kilku godzinach nie tylko widziałam złudne podobieństwa do Brighertonów, ale i po prostu byłam w połowie książki. Po chwili zrozumiałam, skąd dziwy i cuda: autorkę znam z siedmiu (co najmniej) jej powieści i po prostu wiem, czego się spodziewać. Może nieco byłam zaskoczona Anną i jej charakterkiem, ale w całokształcie? Nic rozczarowującego.
Sympatyczne romansidło na jedno popołudnie, odskocznia od czego poważniejszego. Czy warto sięgać? Raz, ale jeśli zna się tą panią, nie trzeba. Dla oczekujących gorących nocy i długich westchnięć, nie ma nic.
Ale na odświeżenie sobie umysłu, to lekturka świetna.

Usmialam sie przy ksiazce,rozbawila mnie.
Romans swietny,czyta sie fajnie.

Usmialam sie przy ksiazce,rozbawila mnie.
Romans swietny,czyta sie fajnie.

Lekka... zabawna ... romantyczna....

Lekka... zabawna ... romantyczna....

Na półkach: , , , , , ,

Myśląc o tej książce zwyczajnie się uśmiecham 😍 Przecież opieka nad 3 niesfornych dziewczynek musi być często zabawne. Polecam.

Wstęp nie zachęca do dalszej lektury jak i ogólnie cała historia która była po prostu nudna. Naprawdę po początku nie miałam ochoty jej czytać ale przebrnełam i dostałam rekompensatę w postaci bardzo dobrego, emocjonalnego zakończenia dlatego postanowiłam dać jej więcej gwiazdek co nie zmienia faktu że nie sięgnę po nią drugi raz😉
Na szczęście nie tylko to było warte uwagi ale również zabawne dialogi szczególnie pomiędzy kuzynkami i parę nowych słów trafiło do mojego słownika 😊 więc nie było to kompletne zmarnowanie czasu...jednakże nie polecam po nią sięgać.

Na szczęście nie tylko to było warte uwagi...

Książka mnie rozśmieszyła,a to się rzadko zdarza :) Szczerze polecam

Książka mnie rozśmieszyła,a to się rzadko zdarza :) Szczerze polecam