Psychologia nieświadomości

Sigmund Freud Wydawnictwo: KR nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Studienausgabe: Psychologie des Unbewussten
Robert Reszke
KR
psychoanaliza metapsychologia psychoterapia nieświadomość świadomość popęd libido tanatos mechanizmy obronne nerwica psychoza melancholia masochizm fetyszyzm zasada rozkoszy
Studienausgabe: Psychologie des Unbewussten
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Robert Reszke

W przeciwieństwie do wielu mi współczesnych, mam duży szacunek do Freuda i jego wyczynów w swoich latach świetności. Po tej pozycji, spodziewalam się jednak ciut więcej.
Bardzo miło czytało mi się tę pozycję. Polecam wszystkim, zwłaszcza tym uprzedzonym!

Jest to książka, która kolejny raz pozwala nam na spotkanie z niebywałym geniuszem Freuda. W pracy tej zawarte są bardzo ważne teksty Freuda, które stanowią kamień milowy w myśleniu analitycznym.
Jednym z takich tekstów jest chociażby " Żałoba i melancholia", w której można doszukać się podwalin do teorii relacji z obiektem.

• Chcę w prezencie
  • Psychologia
  • Chcę posiadać
  • Nauka
  • Do kupienia

Dodaj cytat z książki Psychologia nieświadomości