Ktoś mnie pokochał

Okładka książki Ktoś mnie pokochał Julia Quinn
Okładka książki Ktoś mnie pokochał
Julia Quinn Wydawnictwo: Amber Cykl: Bridgertonowie (tom 2) Seria: Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Bridgertonowie (tom 2)
Romans Historyczny
The Viscount Who Loved Me
Amber
2012-07-24
2012-07-24
Agnieszka Kowalska
bridgerton anthony kate

Okładka książki Lady Whistledown kontratakuje Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Julia Quinn, Mia Ryan
Lady Whistledo... Suzanne Enoch, Kare...
Okładka książki Królowa Charlotta. Opowieść ze świata Bridgertonów. Bridgertonowie. Prequel Julia Quinn, Shonda Rhimes
Królowa Charlo... Julia Quinn, Shonda...

Jestem taka szczęśliwa, że mogłam przeczytać historię Anthony’ego i Kate na papierze, zwłaszcza, że po sezonie drugim miałam cholerny niedosyt.
Nie będę ukrywała, że książkę czytam po obejrzeniu serialu, ale to nie ma znaczenia, bo wiele rzeczy różni się tym co przedstawiano na ekranie.
Anthony w książce i serialu to praktycznie taka sama postać. Aktor świetnie przedstawił jego charakter, przez co w książce był bardzo wyrazisty. Kate natomiast była o wiele… milsza niż w serialu. Serial faktycznie poszedł w stricte wątek enemies to lovers, natomiast w książce to nie był do końca ten trop — co mnie bardzo zasmuciło — i zajechało soczystym schematem z pierwszej części.
Mimo to, bawiłam się jak małe dziecko na placu zabaw. Dynamika, emocje, wszystko czego oczekiwało się od serii Bridgertonów jest zachowane w kolejnej części. Więcej wniósł drugi ton aniżeli pierwszy; zostali przedstawieni bohaterowie drugoplanowi z serialu, mieli o wiele więcej czasu w książce i nie byli tylko wspomniani. Rzeczywiście, w tym tomie da się odczuć klimat tamtych czasów, natomiast napięcia seksualnego jest tutaj zasadniczo mniej. Uważam, że tego napięcia powinno być więcej i przede wszystkim więcej kłótni niż zawieszonej w górze rywalizacji.
Mogę powiedzieć, że bardzo szybko koncept ślubu Edwiny i Anthony’ego zanika, bo praktycznie jej tam nie ma. Książka jednak zręcznie prowadzi do intymnych scen pomiędzy bohaterami i nie jest to też takie oczywiste. Anthony do ostatnich stron tak naprawdę ze sobą walczy, więc konsekwencja bohaterów trwa w najlepsze.
Zasługuje na 8, bo ma więcej plusów niż minusów.

Milutko spędzony czas. Prosty romans, ale mam wrażenie że bardziej mi się podobał niż ekranizacja.

Jest to kolejna książka z cyklu książek o Bridgertonach. Opowiedziano w niej historię Anthony'ego, najstarszego braci, który postanawia w końcu się ustatkować i znaleźć żonę.

Pierwszą część historii, przed ślubem Anthony'ego, czyta się wyśmienicie. Łatwo można wyczuć iskry i napięcie pomiędzy nim i Kate. Wydają się idealnie do siebie pasować, w myśl przysłowia "Kto się lubi, ten się czubi".
Natomiast zaraz po ślubie całe to napięcie gdzieś umyka. Zadziorna Kate zmienia się diametralnie i staje się bardzo potulnym barankiem. Nie przekonuje mnie to.
Jednak całość książki mi się podobało i ze względu na pierwszą część daje tak wysoką ocenę.

,,Miłość to odnalezienie jedynej osoby, przy której twoje serce stanie się pełne, która uczyni cię kimś lepszym, niż sam przypuszczałeś, że mógłbyś się stać. Miłość jest wtedy, kiedy patrzysz w oczy swojej żony i wiesz, że ona jest po prostu najlepszą osobą, jaką kiedykolwiek znałeś.’’
Dawno nie przeczytałam tak pięknego opisu miłości. Pochodzi on z książki ,,Ktoś mnie pokochał’’ Julii Quinn. Jest to drugi tom cyklu o Bridgertonach.
Tym razem głównym bohaterem historii jest Anthony – najstarszy z ósemki rodzeństwa.
Postanawia, że w tym sezonie, znajdzie żonę. Ma swoje wymagania, a jednym z nich jest to, aby była przynajmniej trochę inteligentna. Przyznaje, że jak to przeczytałam to nie było to miłe, nie świadczyło to dobrze o Anthonym. Zdaje sobie jednak sprawę, że akcja powieści rozgrywa się w XIX wieku, myślenie o kobietach nie było jeszcze zbyt dobre, zwłaszcza wśród arystokracji. Na balu mężczyzna poznaje siostry Sheffield: Kate i młodszą od niej Edwinę. Od pierwszego spotkania między Kate a Anthonym iskrzy.
Jeśli ktoś oglądał drugi sezon Bridgertonów na platformie Netflix wie jak zakończy się ta historia miłosna. Pomimo że bardzo różni się od tej przedstawionej w powieści Quinn. Jednak zarówno w serialu jak i w książce ,,czuć’’ chemię między głównymi postaciami. Czy się o tym czyta, czy tylko ogląda. Wątki, których nie ukazano w serialu Netflixa, a są przedstawione w książce są także bardzo ciekawe, bywają chwile, że lepiej pasują do tej historii.
Opis wyglądu zewnętrznego i charakteru Kate Sheffield różni się między serialem a książką. Bardziej podobał mi się ten opisany w powieści J. Quinn.
Zarówno Anthony jak i Kate mają swoje problemy, z którymi się mierzą od dłuższego czasu. Mogłoby się wydawać, że dużo ich dzieli, jednak im lepiej ich poznajemy to okazuje się, że są do siebie bardzo podobni. W tym przypadku nie sprawdzi się powiedzenie, że przeciwieństwa się przyciągają.
Ponownie spotykamy się z Lady Whistledown i jej kroniką towarzyską. Mam wrażenie, że kobieta coraz bardziej się rozkręca. Nadal nie wiadomo, kim jest słynna autorka.
Podobała mi się ta historia, trochę bardziej niż opowieść o Daphne i Simonie. Między bohaterami drugiego tomu o wiele więcej się dzieje i jest to ciekawiej ukazane w książce. Często ich sprzeczki są bardzo zabawne.

Miłe czytadło, ale jestem już zmęczona tym schematem: ona piękna, ale oczywiście czysta jak łza, on przystojny hulaka, co zaliczył wszystko co się rusza i nagle się zmienia w wiernego księcia ;) taka bajka dla dorosłych, ale jak wspomniałam: mile się to czyta dzięki wyrazistym bohaterom i dawce humoru.

Kolejna świetna książka z serii. Żaden inny romans mnie tak nie wciągnął jak Brigertonowie.

Druga część serii, o wiele lepsza niż pierwsza. Dobrze bawiłem się przy opisywanej relacji pomiędzy Anthony'm a Kate. Ocenę zaniżam przez końcówkę książki, gdzie Kate, moim zdaniem, traci gdzieś swoją zadziorność, jakby przeszła pranie mózgu. Wyrzuciłbym też drugi epilog, jest zupełnie zbędny. Swoją drogą, Anthony zachowuje się jak władca świata, jeżeli to oddaje ducha tamtych czasów, to współczuję kobietom z tamtego okresu. W każdym razie, drugą część serii polecam, nawet znajomość serialu nie popsuła mi rozrywki.

Wszyscy czytelnicy zapewne wiedzą, że sięgając po książkę o Bridgertonach, spodziewać się należy sporej dawki romansu, szczypty humoru i niezbyt wymagającej lektury. Ponieważ te oczekiwania zostały spełnione, nie należy wytykać braków, które to wynikają przede wszystkim z ograniczeń gatunkowych. Ciężko spodziewać się po żyrafie, żeby biegała tak szybko jak gepard.
O romansie wicehrabiego z panną Sheffield plotkował cały Londyn już przy okazji premiery drugiego sezonu tego kostiumowego widowiska i ta opowieść również w wersji pisanej nie zawodzi.
Dla piszącej te słowa niewielkie tylko rozczarowanie stanowił skromny drugi plan - znani i lubiani pojawili się w pojedynczych scenach, na ledwie mgnienie oka. Ponadto doskonale wiadomo, że najwięcej frajdy niesie pogoń za króliczkiem, nie zaś schwytanie go. Stąd nie dziwi, że w drugiej części tempo powieści nieco opadło.

Powieść warta polecenia przede wszystkim fanom serialu, romansów i szukającym lekkiej, rozrywkowej lektury w kostiumowym opakowaniu. Reszta powinna rozejrzeć się w tym sezonie za innymi rozrywkami.

Z pozdrowieniami,
Lady Whistledown

O...

Drugi tom nieco słabszy, ale wciąż odpowiedni na leniwe popołudnie. Oglądając serial jednak darzyłam Anthony’ego większą sympatią. Problemy jego rozumiałam, jednak sposób w jaki traktował Kate pozostawia wiele do życzenia.

Zanim sięgnęłam po książkę o ujrzałam już serial. Jest wiele różnic między nimi, z korzyścią dla książki. Tą część lepiej mi się czytało niż pierwszą, historia Kate i Antony'ego o wiele ciekawsza i zabawniejsza.

• Romans historyczny
  • Romans