Zobaczyć głos

Oliver Sacks Wydawnictwo: Zysk i S-ka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Seeing Voices
2012-03-06
1998-01-01
Adam Małaczyński
Zysk i S-ka
głuchota ślepota upośledzenie sacks
Seeing Voices
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
2012-03-06
Adam Małaczyński
głuchota ślepota upośledzenie sacks

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Kultura ciszy

12 Link do recenzji

W ramach wyzwań na 2019 (styczeń) - otrzymana w prezencie

Książka warta przeczytania, jednak forma jej wydania ciężka w przyjęciu, litery częściowo za duze,częsciowo za małe, ilość przypisów zupełnie rozbija ciągłość czytania. Jednak mam świadomość ilości treści ujętej w przypisach i jej istotności, wiec ogólnie książka na plus

Dla mnie to lektura z tych obowiązkowych, podziwiam za obiektywizm autora,jednak sporo suchych informacji i mało zajmujących.

Pan Sacks zabiera nas w podróż do świata ciszy. Kluczem do jego zrozumienia jest język migowy. On jest tu głównym bohaterem.

Osoby niesłyszące z racji swojej niedyspozycji, wynikającej z wady wrodzonej lub nabytej, są wyobcowane ze "zdrowego" społeczeństwa. Często nie wynika to z nietolerancji ale ze zwyczajnego braku kontaktu z nimi. Tu w sukurs przychodzi język migowy....

Świetny wstęp do historii Głuchych i ich obecnej sytuacji w społeczeństwie. Bardzo dobrze się czytało, mimo że inną książkę Sacksa odłożyłam kiedyś po paru stronach, więc nie byłam przekonana, czy dam radę tym razem.

Świetna książka, poruszająca wiele problemów i zagadnień związanych ze światem Głuchych. Podobało mi się, że autor, jako neurolog, nie ogranicza się jedynie do medycznego punktu widzenia, ale rónież patrzy na Głuchych jako kulturę, jako mniejszość etniczną.
Niektóre przypisy mogą razić długością, ale to publikacja popularnonaukowa, więc to żaden grzech. Grzechem natomiast...

Ciekawa książka, choć powiem szczerze, że spodziewałam się czegoś więcej. Być może bardziej przypadłaby do gustu osobom bardziej zainteresowanym tematem - mnie zaciekawiły tylko niektóre informacje, a często miałam wrażenie, że autor rozpisuje się na jakiś temat za bardzo, nie wnosząc do niego zbyt wiele nowego. Czytanie utrudniają błędy redakcyjne, których jest naprawdę...

Dobre pióro, świetna narracja. Książka otwiera oczy na problemy, których "nie widzimy" a także prowokuje do dyskusji.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy interesują się Kulturą Głuchych. Polecam!

hmm..dfsdafdsfsdfsdfsdfsdafdasfsdfa fhjewqhwfrewjkf hwejkfh jwefq jkehwefqkjhwef kjhwe fkwhjkfelkjeh fdjhdjkd fewuirwej hejkefrh ewjkrhw krjhew kjh

• Medycyna
  • Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • Popularnonaukowe
  • 2012
  • Nauka

Dodaj cytat z książki Zobaczyć głos