Bezwstydna cnota

Okładka książki Bezwstydna cnota Nora Roberts
Okładka książki Bezwstydna cnota
Nora Roberts Wydawnictwo: Świat Książki Cykl: Święte grzechy (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Święte grzechy (tom 2)
Świat Książki
2016-01-01
2016-01-01
9788380319783

Uwielbiam książki tej autorki, jednak ta sprawiła, że po raz pierwszy czuje się zawiedziona. Już dawno nie czytałam aż tak przewidywalnej książki. Gdyby nie to, książkę czytałoby się zdecydowanie przyjemniej.

I to jest właśnie ta Nora, którą pokochałam! Jej stare książki mają to coś.

I to jest właśnie ta Nora, którą pokochałam! Jej stare książki mają to coś.

Książka nudna i przewidywalna.

Książka nudna i przewidywalna.

Grace jest znaną autorką kryminałów, za nic jednak nie przypuszczała, że życie zaserwuje jej zbrodnie jak z jej książkę.

Odwiedza siostrę Kathleen, której nie
powodzi się dobrze. Kobieta stara się prawa do opieki nad synem, ale brakuje jej pieniędzy, aby wytoczyć proces byłemu mężowi. Pensja nauczycielki nie wystarcza, więc dorabia sobie pracując w sekstelefonie.

Przerażające i szokujące jest to, że niedługo po przyjeździe siostry, Kathelene zostaje zgwałcona i zamordowana. Dla Grace jest to wielka strata i szok, ale także zagadka, którą musi rozwikłać.

Nie zamierza słuchać śledczego Eda – mimo że jest on przystojny – i postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zamierza być przyjęta na psychiatrycznego zabójcę i w ten sposób go złapać i rozwikłać zagadkę. Dokąd zawiedzie ją ten ryzykowny pomysł, czy jej się uda?

Wciągająca historia, gdzie z zapartym tchem śledzimy dalsze przygody bohaterów. Nie brakuje ani zaskoczenia, ani emocji. Interesująca lektura.

Odwiedza siostrę Kathleen, której nie

Nie wiedziałam, że jest to kontynuacja "Świętych grzechów" i niestety czytam w odwrotnej kolejności. Mimo wszystko, ciekawa książka i fajnie napisana.

Panią Roberts uwielbiam, ale z przykrością stwierdzam, że ta książka mnie nie porwała.

Zdecydowanie gorsza od poprzedniej części. Irytująca główna bohaterka, praktycznie zdublowana fabuła. Kolejny raz powieść rozwiązała się na praktycznie 4 stronach.

od HALINY M.

od HALINY M.

Dziś przed wami książka dorwana okazyjnie w supermarkecie. Czasami lubię pogrzebać sobie w wystawionych koszach. Czasami można znaleźć tam ciekawe egzemplarze. Aktorka ta jest mi bardzo dobrze znana, więc wiedziałam, po co sięgam i co mogę zastać. To nie jest nowość literacka, a odgrzebany kotlet. Wydawnictwo zmieniło okładkę i puściło drugi raz, albo trzeci w obieg. Zabieg ten jest dość popularny i często praktykowany. Mnie była potrzebna książka w podróży, a z roztargnienia zapomniałam zabrać z domu jakiejś pozycji. Stąd ona u mnie w biblioteczce.

Oczywiście zupełnie nie żałuję, że po nią sięgnęłam. To pozycja zdecydowanie na rozluźnienie, choć tematyka do takich nie należy. To połączenie literatury obyczajowej z elementami sensacyjnymi w dość wyważony sposób. Napisana została jeszcze przed boomem na literaturę erotyczną, więc sceny zbliżeń są podane w bardzo przystępny sposób. Utrzymana w napięciu, choć bardzo przewidywalna. Nie było niczego, co mogłoby mnie zaskoczyć. Podczas czytania dało się odczuć, że książka napisana została kilkanaście lat temu. To typowa perełka Nory Roberts z jej wcześniejszych lat.

Nie wymagałam od niej wiele, miała mi zapewnić czas i rozluźnić. Do tego też nadaje się idealnie. Dobrze, że nie kosztowała wiele, bo wtedy czułabym się oszukana, a tak jak to mówią: „i wilk syty, i owca cała”: -).

Autorka opowiada o dwóch siostrach, o zupełnie odmiennych charakterach. Pewnego dnia jedna z nich zostaje zamordowana, a druga postanawia zabawić się w policjanta i złapać mordercę. Kilkanaście lat temu dość popularne były sex telefony i tutaj też zostanie nam ten wątek odświeżony. Do tego dojdzie przystojny policjant i mamy już całą fabułę książki.

Lubię autorkę za to, że jej bohaterki są twardymi kobietami, które nie lękają się i stawiają czoła swoim problemom. Nie przypominam sobie żadnej pozycji, w której byłoby odwrotnie. A dla mnie to dość istotne, gdyż uważam, że kobiety potrafią znieść więcej niż nie jeden mężczyzna. Nie słusznie traktowane jesteśmy jako słaba płeć. Nie jest to przekonanie feministyczne, gdyż każdego trzeba traktować z szacunkiem. A zasady dobrego wychowania i dżentelmeńskie podejście powinny być wpojone w każdą jednostkę męską ; -). Nie mylimy tego z feministycznym podejściem do kobiet.

Polecam na rozluźnienie. Szybko i sprawnie można ją w jeden wieczór pochłonąć. Poniżej jeszcze lista kilku podobnych klasyk literackich:

1. P O L E C A N E K O B I E T O M : Dotyk złodziejki Mia Marlowe

2. P O L E C A N E K O B I E T O M : "J E D W A B" Penny Jordan

3. P O L E C A N E K O B I E T O M : Sylvia Day "Mąż, którego nie znałam"

4. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Dotyk łajdaka" Mia Marlowe

5. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Obudzone pragnienia" Sylvia Day

6. P O L E C A N E K O B I E T O M : DOTYK OSZUSTA Mia Marlowe

7. P O L E C A N E K O B I E T O M : "Tylko mnie poproś" Sylvia Day

Przyjemnie spędziłam czas, polecam!

Przyjemnie spędziłam czas, polecam!

• Nora Roberts
  • Romans