Rafa

Opowiadanie polskie 20 wieku
Czytelnik
literatura piękna
Opowiadanie polskie 20 wieku

„[…] Do jakiegoś momentu w naszym życiu świat był nieruchomym objawieniem. Teraz widzimy, ku czemu zmierza. Nasze oczy nauczyły się patrzeć tak jak kamera przyrodnika, ściągająca do kilku minut okres kiełkowania, kwitnienia i więdnięcia kwiatu [..]”.

Jan Józef Szczepański (1912 – 2003) był pisarzem, tłumaczem, żołnierzem AK, dziennikarzem, podróżnikiem, scenarzystą,...

Zbiór czterech opowieści, które ukazują jak różne miejsca i przestrzenie są postrzegane po wielu latach zachowując wspomnienia. Po takich historiach czasem człowiek zastanawia się, jaką tajemnice kryją niektóre rzeczy. Jednak mimo wszystko średnio mi się podobała ta wysoka literatura - idealna do analizy formalnej, ale mało interesująca treściowo.

• Literatura polska
  • Virtualo.pl