Mindset. The New Psychology of Success

Carol Dweck Wydawnictwo: Ballantine Books nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Data 1. wydania:
angielski
Ballantine Books
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
angielski

Klasyk. Temat obecnie już tak mocno wymaglowany, że terminy "growth" i "fixed" mindset na stałe osiedliły się w naszej kulturze. Tym bardziej warto przeczytać, aby rozwiać mgłę różnych skrótów i dopowiedzeń, które nękają spopularyzowane tematy. Dobre odświeżenie istoty utrzymywania otwartej perspektywy na możliwości, jakie przed nami stoją.

Na półkach: , , , ,

Autorka pokazuje, że zawsze można wiedzieć więcej i nie zrażać się niepowodzeniami.

Microsoft CEO Satya Nadella polecił ta książkę w jednym z wywiadów. Czyta się bardzo łatwo.

Warta przeczytania, chociaż koniec mi się dłużył.

Przeczytałem już niestety zbyt dużo miernych książek z dziedzin rozwoju osobistego i tym podobnych. Sporo jest przegadanych a sens całej książki można streścić w dwóch zdaniach. Tutaj możnaby rzec, że jest podobnie ale jednak do mnie trafia. Sporo niesamowitych historii i przykładów jak to jest zazwyczaj, ale być może to, że dosyć łatwo można zweryfikować ich prawdziwość...

Książka ta wpadła w moje ręce przez polecenie i czekała długo na swoją kolejkę. Do przeczytania jej skusił mnie zupełny przypadek - została wspomniana na szkoleniu które odbyłam w pracy w zakresie motywacji i organizacji swojego czasu. Zachęcona tematyką nie mogłam się oprzeć żeby zgłębić temat. I to była świetna decyzja :)

Cała tematyka opiera się na objaśnieniu teorii...

Jestem zawiedziona, może i teza ciekawa, ale raczej na kilkustronicową notatkę, a nie ponad 300 stronicowa książkę. Trochę razi przytaczanie przykładów prawdziwych sportowców i stawianie ich jednoznacznie w złym świetle. Dodatkowo zero-jedynkowy podział świata na dwie grupy, jest trochę infantylny i niepoważny.

Całą książkę można byłoby streścić ze sukces w życiu osiągniemy dzięki ciągłemu samorozwojowi w poszczególnych dziedzinach życia. Fajnie się czyta ale nic nowego nie wnosi jeśli ktoś się już trochę interesował samorozwojem.

Zachęcam do obejrzenia recenzji książki którą nagrałem:

Profesor Dweck przeprowadziła wiele badań związanych z nastawieniem ludzi i wynikającej z niego zdolności do realizacji swoich celów i osiągania sukcesów. Autorka analizuje dwa rodzaje nastawienia: na trwałość i na rozwój. To drugie pomaga ludziom w rozwijaniu swojego potencjału, uzmysławia, że rezultat naszych działań zależy od zaangażowania i ilości włożonej przez nas...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Psychologia