Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 28.20 zł

Maja Kotarska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Prószyński i S-ka
literatura piękna
2012-07-03

To było ok, nie męczyłam się. Raczej taka pogodna historia.

Okładka (i w sumie nawet opis z jej tylnej strony) sugeruje obyczajówkę, a to bardziej komedia kryminalna.
Jakiś czas temu przeczytałam historię pt. "Starsza pani wnika" A. Fryczkowskiej i "Ostrożnie z marzeniami" to podobna półka. Złośliwa starsza pani, próbująca wytrwać jej psikusy młoda dziewczyna, które połączył nieboszczyk Tadeusz. Zaczyna się niewinnie, ale wyobraźnia...

Biblioteka trzyma to na półce z obyczajówkami, ale moim zdaniem to rasowy kryminał chociaż bez trupa. A może komedio-thriller psychologiczny?
Dobrze napisane studium nienawiści. Niby komedia, ale gorzka. Niby ma być śmiesznie, ale jest przerażająco i wkurzająco (wkurza nie autor, tylko bohaterowie) I tak jak napisałam przy "Strusim jaju" - tu nie ma żartów. Bohaterowi...

To nie jest książka, po przeczytaniu której posiądziecie wiedzę tajemną, zrozumiecie funkcjonowanie Wszechświata, zdobędziecie Nagrodę Nobla ani nic z tych rzeczy.
Ale jako miła, niskokaloryczna i sympatyczna lektura na 1-2 wieczory się sprawdziła. Trochę radości z czytania też miałem.

Zaczęło się całkiem niewinnie, od przejęcia spadku po zmarłym wujku.

Agnieszka przez krótką chwilę uważała, że uśmiechnęła się do niej Fortuna… Zmieniła zdanie, kiedy w krótkim czasie odszedł od niej narzeczony, weszła w drogę szajce przestępców, a starsza pani, z którą dzieliła dom, wstąpiła na ścieżkę wojenną. Sabina Boszko miała swoje powody, żeby nie lubić Agnieszki i...

Dlaczego wcześniej nie znałam twórczości Mai Kotarskiej???! Nie wiem, ale zamierzam w najbliższym czasie to nadrobić, gdyż książkę „Ostrożnie z marzeniami” przeczytałam jednym tchem i bawiłam się przy niej rewelacyjnie.

Jest to napisany z humorem, lekki i przyjemny kryminał w stylu Joanny Chmielewskiej. Autorka stworzyła świetną atmosferę i równie fantastyczne postaci....

ciepłe, zabawne, ale bez fajerwerków

"Ostrożnie z marzeniami" wbrew pozorom nie jest powieścią obyczajową, lecz komedią kryminalną. Cała książka jest zabawna i zaskakująca.. czyta się błyskawicznie dzięki lekkiemu i zabawnemu językowi. Lekka, zabawna, niezmuszająca do intensywnego myślenia ;)

Ciekawie przedstawiona intryga, wiele zabawnych sytuacji i dialogów, do tego interesujący wątek kryminalny – to wszystko składa się na dobrą lekturę, która umili czas . Spędziłam przy niej przyjemne chwile i będę mile wspominać „przyjaźń” dwóch sąsiadek z ul. Sławińskiej. A Wam dobrze radzę przeczytajcie tę książkę.

• 2012
  • 2013
  • 2014
  • Przeczytane 2013
  • 2018

Dodaj cytat z książki Ostrożnie z marzeniami