Szczęśliwa przystań

Okładka książki Szczęśliwa przystań Jill Shalvis
Okładka książki Szczęśliwa przystań
Jill Shalvis Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lucky Harbor (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Lucky Harbor (tom 2)
The Sweetest Thing
Prószyński i S-ka
2012-07-17
2012-07-17
Ewa Siarkiewicz
romans

Trochę jak Harlequin - a nawet bardzo. Zwykły, prosty romans. Nic skomplikowanego, mało realistyczny. Dla osób w młodym wieku. Dużo oklepanych scen uprawiania miłości.

Nie miałam okazji przeczytać pierwszej części tej serii, ale to w niczym mi nie przeszkadzało.
Jill Shalvis płynnie opowiada tę historię, nawiązując do przeszłości Tary i Forda sprzed 17 lat.
Właśnie ta lekka narracja i humor to największe zalety tej typowo babskiej książki.
Bardzo poukładana i kontrolująca wszystko Tara i wyluzowany Ford - zderzenie tych dwóch osobowości wywołuje wiele zabawnych sytuacji.
Tylko seks sprawia, że Tara zapomina myśleć i pozwala sobie na brak kontroli.
Jest sporo pikantnych scenek, ale bez przesady.
Do tego dwie siostry i córka kiedyś oddana do adopcji - cały sabat czarownic. Cud, że faceci z nimi wytrzymują.
Typowo lekka i kobieca historia; ciepła, zabawna i nieskomplikowana, przewidywalna, ale też przyjemna.
Jest to pierwsza pozycja tej autorki po którą sięgnęłam. Może jeszcze kiedyś jakaś inna wpadnie mi w ręce. Nie będę się przed nią bronić.

Trochę lepsza od I tomu. Poza scenami erotycznymi nieco więcej treści

Trochę lepsza od I tomu. Poza scenami erotycznymi nieco więcej treści

Losy Tary, którą poznałam czytając "Oczarowaną". Ta książka tak samo tendencyjna jak "Oczarowana", ale i tak się fajnie czyta.

Ksiąźka była po proatu rewelacyjna! REWELACJA! Bardzo mi się podobała. Były w niej przeróżne zwroty akcji. Rywalizacja między Fordem, a byłym męźem Tary. Gdy czytałam uśmiechałam się do ksiąźki. Były dokładnie opisane sceny erotyczne. Bardzo wciąga i szybko się ją czyta. POLECAM GORĄCO!

Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Wakacyjna.

Lektura lekka, łatwa i przyjemna. Wakacyjna.

Bardzo ciekawa i wciągająca.

Genialna, polecam ;)))

Bardzo ciekawa i wciągająca.

Genialna, polecam ;)))

Tara powróciła po rozwodzie z pierwszym mężem Loganem – gwiazdą NASCAR do rodzinnego miasteczka Lucky Harbor, by tu razem z siostrami Maddie i Chloe otworzyć i prowadzić hotel. Niestety jej przeszłość dopadła ją tutaj w postaci przystojnego żeglarza i byłej młodzieńczej miłości – Forda. Co zrobi nasza bohaterka, gdy w walkę o jej serce oprócz niego włączy się również jej były mąż - Logan. Stare przysłowie mówi, że od przybytku głowa nie boli, ale jak w takiej sytuacji postąpi nasza bohaterka Tara? Którego z mężczyzn wybierze? Jak potoczą się ich losy, kiedy w miasteczku pojawi się ktoś trzeci z wspólnej przeszłości Tary i Forda?

Książkę świetnie się czytało. Znajdziemy w niej bardzo dużo humoru sytuacyjnego, również sporo seksu, ale nie przedstawionego wulgarnie czy zbyt dosłownie. Mnie oprócz dwójki głównych bohaterów podobała się zwariowana i szczera do bólu siostra Tary – Chloe, której losy poznamy w kolejnym tomie. Dodatkowo dialogi między postaciami miejscami przezabawne. Pozycja ta jest według mnie o wiele lepsza niż nie jeden pseudo erotyk. Tu rzeczywiście jest chemia, iskrzenie, pikanteria. Będzie gorąco i seksownie i przede wszystkim obyczajowo - romantycznie. ;)

Cała seria przedstawiająca losy mieszkańców miasteczka Lucky Harbor pisana jest lekkim, plastycznym i przyjemnym językiem zresztą jak wszystkie książki Shalvis.

Książka TYLKO i wyłącznie dla kobietek, ponieważ podczas jej czytania możemy do woli i bez ograniczeń: ślinić się, wzdychać, rumienić się, fantazjować itp. itd. w domowym zaciszu z kubkiem ulubionego napoju w łapce i pod ulubionym ciepłym kocykiem. ;) Zdecydowanie polecam czytelnikom kochającym takie ciepłe, ale i życiowe historie.

Miałam okazję zapoznać się już z trzema częściami- druga pozycja czyli Szczęśliwa przystań podobała mi się najbardziej. Może dlatego, że główna bohaterka Tara przypomina mi kogoś bardzo bliskiego- niby oziębła na zewnątrz a w środku burza emocji....no i oczywiście Ford, niewiarygodny przystojniak z całą paletą zalet. Autorka piszę w taki sposób, że ja widzę (szkoda, że nie czuję czasami:) ) i jestem w środku wydarzeń. Plus za zabawne dialogi i dość gorące opisy scen seksu. Książka podobała mi się, więc śmiało polecam...

Tara, najstarsza z sióstr, pragnąca być dla wszystkich przykładem, zawsze olśniewająca, elegancka, bardzo pracowita, myśląca rozsądnie i wstrzemięźliwa w uczuciach. Od najmłodszych lat ratuje z opresji Chloe, która ta wręcz lubuje się wpadać w tarapaty. Tara jest, więc dla niej opiekunką, czasami piastuje rolę matki.
Kiedy przybywa do miasteczka w stanie Washington oczekuje, że sprawa rozwiąże się po jej myśli. Nie sądziła jednak, że jej młodsza nieco siostra, Maddie postanowi mieć zupełne inne zdanie w sprawie sprzedaży hotelu, a Chloe, jak to ona, nie podejmie żadnego zdania, jak pewnie nie na złość. Tara, więc stawia kobietom ultimatum, dając im miesiąc czasu na solidne remonty, uporządkowanie w papierach, uregulowanie rachunków. Czas mija...

Tara również ma na swym sumieniu pewne tajemnice, o których nie jest skora do rozmów. To, co dzieje się w jej sercu jest okrutne. Strasznie ją przywiera do muru przeszłość, kiedy dociera do Lucky Harbor. Wystarczył jeden błąd w przeszłości. Siostry nie mają bladego pojęcia o tym, dlaczego ich najstarsza, przykładna i profesjonalnie zachowująca się w stosunku do innych siostra, denerwuje się i wpada w popłoch na widok jednego z kelnerów Miłosnej Chatki a zarazem mężczyznę będącego zawodowym żeglarzem. Początkowo siostry wyczuwają romans, jakąś chemię, czyżby zakochanie? To nie w stylu Tary. Ona ma przystojnego męża, sportowca; dużo pieniędzy, rewelacyjną pracę. Tara jednak milczy utrzymując siebie, jako wzór cnót i zachowania. Prawda bywa o wiele smutniejsza.
Otóż Tara nie znosi swojej pracy w mieście, a jej mąż, cóż, wybrał drogę karierowicza, dla niego liczą się kolejne rozrywki, rajdy, lubi przebywać w towarzystwie kobiet i sama nie wie, co o tym sądzić. Na dodatek, to niebotyczne drżenie na widok Forda, miejscowego żeglarza jest w pełni uzasadnione, a chemia, o którą tak obstawiają jej siostry jest jak najbardziej prawdziwa, bo w niej jest tyle słów i emocji niewypowiedzianych.
Tak, w przeszłości Tara nawiązała bardzo krótki, acz intensywny romans. Wówczas, ona i Ford mieli zaledwie po siedemnaście lat. Ich romans, choć krótki jak czas wakacji, zakończył się owocem ich miłości – Tara urodziła córkę, Mię, ale oddała ją do adopcji, bo czym opuściła miasteczko, sądząc, że już nigdy do niego nie wróci. Wielu mogło sądzić, jak też przez wiele lat sam Ford, że Tara uciekła ze strachu, z pobudek egoistycznych, ale po czasie, kiedy jego dawna miłość powróciła, mężczyzna zrozumiał, że innego wyjścia dla ich trójki nie było - żadne z nich nie byłoby w stanie dać tyle dziewczynce. Oboje uciekali, nie potrafili rozmawiać o uczuciach. Ale z czasem Ford rozumie, że bardzo jej zależy na Tarze, która jest pogubiona, zaś chłód oraz odrzucenie skierowane w jego osobę, są znakiem strachu i przerażenia związane z tym, co kiedyś miało miejsce między nastolatkami.

Kobieta była bezradna. Zakochała się w tym mieście, miała swoją rodzinę, hotel zaczął prosperować, a ona wykazywała się w kuchni. Robiła to, co w końcu sprawiało jej wyłącznie radość. Nie musiała w końcu uciekać. I ona po jakimś czasie, dzięki pomocy, rozmowom oraz spotkaniom z Fordem, oboje zrozumieli jak dla siebie są bardzo ważni. Jak bardzo się kochają. A kiedy ku ich niespodziance, do miasteczka przybywa ich Mia, dziewczyna mająca 17 lat i borykająca się z problemami, jakie ich samych nie obeszły, życie tych trojga po raz kolejny obraca się o 180 stopni..

W tejże części po raz kolejny nie brakuje namiętnych scen seksualnych, chyba zacznę się nimi inspirować w wolnych chwilach, ha ha. W każdym razie nie brakuje kolorowych i ciekawych opisów.
Tym razem bohaterowie nie są w żaden sposób wyidealizowani, no może odrobinę. W każdym razie zarówno Ford jak również Tara niosą przez całe swoje życie brzemię przeszłości, o którym nie można zapomnieć. Łączy ich dziecko, nie znają jego losu. Kochali to dziecko, ale nie na tyle, aby się nim zaopiekować. Nie było to egoistyczne rozwiązanie, ale co też mogliby oboje zaoferować w zamian? Ona pragnęła rozwijać karierę, on oferował założenie rodziny, stabilizację. Byli zwykłymi dzieciakami, które zakochały się w sobie boleśnie. Wiedzą, że w jakiś sposób skrzywdzili Mię, ale wierzą, że o wspólnych siłach oraz chęciach uda im się odbudować, chociaż częściowo, to, co nie było im dane. Nie mieli wówczas rodziny, byli zdani na siebie. Dwoje młodych prawie, że na zabój nastolatków.
Pojawienie się Mii po raz drugi w ich życiu jest dla nich niezwykłym wydarzeniem. Wiedzą jedno, nie chcą stracić córki. Co więcej, pragną z nią utrzymać kontakt, bo mają też świadomość, że nie mają już żadnych szans, aby naprowadzić ją, czy wychować, to już uczynili przybrani rodzice. Wychowali wspaniałą, wrażliwą, ale odważną kobietkę, a oni?
Mogą jedynie pracować nad tym, co dla nich jest ważne. Nad miłością, żarliwą, która nigdy, żadnego dnia nie przegapiła, aby o sobie zapomnieli. Dzisiaj mogą razem budować swój własny dom.

Kiedy przybywa do miasteczka w stanie Washington...

• Romans