Lekcje ze stumilowego lasu

Okładka książki Lekcje ze stumilowego lasu Wanda Chotomska
Okładka książki Lekcje ze stumilowego lasu
Wanda Chotomska Wydawnictwo: Egmont Polska literatura dziecięca
literatura dziecięca
Lesson From the Hundred Acre Wood
Egmont Polska
2004-01-01
2004-01-01
83-237-1572-6
Kubuś Puchatek Stumilowy las

Jestem pewna, że nie ma osoby w naszym kraju, która nie znałaby postaci Kubusia Puchatka. Żółciutki, grubiutki miś w czerwonej bluzeczce to postać już kultowa i choć wymyślony i wykreowany prawie cały wiek temu przez A.A.Milne, a następnie nieco zmieniony przez wytwórnię Disneya, nadal bije rekordy popularności w coraz to nowszych bajkach - zarówno telewizyjnych, jak i książkowych. Dzięki temu możemy cieszyć oczy i serce nową książką z serii Disneya Kubuś i Przyjaciele!

"Kubuś i lekcje ze Stumilowego Lasu" to jedna z trzech książek, które w tym miesiącu wchodzą na polski rynek dzięki wydawnictwu Egmont. Już dziś pod lupę wzięłam jedną z nich! Zainteresowana samym tytułem oraz możliwą treścią z największą przyjemnością otworzyłam pierwszą stronę oraz zostałam z Kubusiem i Przyjaciółmi do samego końca! [...]

Tak oto rozpoczyna się historia opowiadana przez Wandę Chotomską, ciągnąca się przez ponad dwieście stron - stron kolorowych, zapełnionych szczęściem, radością, którą czytelnik będzie mógł odczuwać wraz z znanymi lubianymi postaciami: Kubusiem Puchatkiem, Prosiaczkiem, Tygryskiem, Maleństwem, Kłapouchym, Królikiem czy Krzysiem.

Dawno już nie widziałam tak przecudownej publikacji dla młodszego czytelnika. Oto książka, która zachwyci naprawdę wszystkich: dzieci, ale chyba przede wszystkim rodziców, którzy chcieliby nauczyć swoje dzieci czegoś nowego, ważnego, poprzez wspólne czytanie oraz zabawę.

W "Kubusiu...." znajdziemy aż dziesięć wspaniałych opowiadań, w których to na każdej stronie znajdziemy bardzo ważną lekcję: o byciu sobą; o byciu szczęśliwym; o zaufaniu; o przyjaciołach; czy chociażby o tym, jak długie jest słowo "na zawsze".

Warto tutaj wspomnieć o owych "zdaniach do zapamiętania oznaczonych gwiazdkami". W istocie takie zdania pojawiają się niemal na co drugiej stronie, są krótkie, rymowane oraz - co istotne - łatwe do zapamiętania. Są wyciągnięte najczęściej z konteksty historii o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu.

Podobały mi się także pioseneczki dołączone do każdej opowieści. Jest ich tutaj aż dziesięć! Większość z nich jest prosta do zapamiętania, najczęściej są rymowane, a mimo to często chwytają za serducho. Uważam, że to kolejny dobry pomysł na zabawę wraz z dzieckiem oraz jeszcze lepszy sposób na naukę zapamiętywania słów oraz ogólny rozwój kreatywności. Rytm piosenki wyznaczamy sobie sami - według własnej wyobraźni.

O tym, że jest to książeczka kolorowa nie muszę już nikomu przypominać. Kubuś i przyjaciele zostali narysowani tak samo, jak poznaliśmy ich dzięki bajkom Disneya. Wielkie brawa dla Johna Kurtz, który to w piękny, bajeczny sposób zilustrował postacie oraz całe tło.

Nic więcej nie muszę już dodawać - jedynie chciałabym gorąco zachęcić do przyjrzenia się tej publikacji ciut bliżej. Według mnie to wspaniały prezent dla najmłodszych; cudowna książeczka na lata dzieciństwa, do której niewątpliwie każdy młody człowiek będzie później czuł sentyment. Gorąco polecam!

Chyba wolę tradycyjnego Kubusia Milne. Chotomską uwielbiam i wiem, że ona tylko opowiada/tłumaczy słowa autorki. Odnoszę wrażenie, że wierszyki/piosenki są stworzone strasznie na siłę. Ciągłe powtórzenia, nieciekawe rymy. Nieee, to nie dla nas.

• Literatura dziecięca
  • Dla dzieci i młodzieży
  • Magiczny świat Disneya
  • Różne
  • Dzieci
  • Dla dzieci
  • Dzieciństwo

Dodaj cytat z książki Lekcje ze stumilowego lasu