Dobro umiera w ciszy

Okładka książki Dobro umiera w ciszy Patryk Omen
Okładka książki Dobro umiera w ciszy
Patryk Omen Wydawnictwo: Novae Res horror
horror
Novae Res
2012-04-19
2012-04-19
literatura polska horror las groza

Bardzo dobrze się czytało. Bohaterowie utknęli w pętli czasowej i tak sobie łazili po lesie spotykając innych utkniętych. Jakieś klątwy i inne czary mary. Napięcie jak na grzybach.

Bardzo dobrze mi się czytało :) Autor ma niewątpliwy talent w tworzeniu atmosfery tajemnicy, napięcia, grozy. Razem z bohaterami z rosnącym niepokojem przemierzałam leśne drogi, odczuwałam strach i bezsilność. Naprawdę udana książka.

Szybka do przeczytania historia, której umiejętnie zbudowane napięcie i mroczny klimat, pozwalają przez książkę przebrnąć bardzo szybko a to naprawdę ważny jej atut.

Bez zbędnego wgłębiania się w charakterystykę postaci, dostajemy możliwość podróży w naprawdę mroczny klimat. Na sam koniec mam również małe wrażenie że można się zastanowić nad chociażby dekalogiem oraz tym jak żyjemy według niego. To kolejny duży plus książki, bo skoro zmusza do myślenia to warto ją polecić.

Na pewno można się przyczepić pewnych kwestii kosmetycznych, ale nie będę tego czynił.

Warto sięgnąć po ten tytuł!

swietna opowiesc ,swietnie napisana, szkoda ze ksiazka taka krotka ,zakonczenie mozna by rozszerzyc

Młode małżeństwo: Karol i Amanda wyruszają w podróż na południe Polski. Amanda jest w zaawansowanej ciąży i chce urodzić synka w rodzinnej miejscowości. Karol nie do końca rozumie decyzję żony, ale spełnia jej prośbę. Okazuje się, że generalnie Karol i Amanda nie do końca rozumieją się wzajemnie. Ta podróż wyzwoli w nich ukryte żale, zatajone pragnienia i potężne różnice w postrzeganiu ich wspólnej przyszłości.

Na domiar złego Karol postanawia skorzystać ze skrótu i młodzi trafiają do tajemniczego domu w lesie. I się zaczyna 😀

Bardzo ciekawa historia, zapętlona w czasie i przestrzeni. Wydobywa drzemiace w ludziach słabości. Obserwujemy powolne zmiany w zachowaniu bohaterów, napędzające się wzajemnie pretensje i niedomówienia. Właśnie te relacje między Amandą i Karolem zmieniające się z każdą godziną były najbardziej intrygujące i zaskakujące. Niepokojaco prawdziwe... Wszystko to napisane prostym (może nawet ciut zbyt prostym) językiem. Ale nie zmienia to faktu, że czyta się przyjemnie.

Świetny, niepokojący klimat. Czuć grozę i potegowany przez mnóstwo niewiadomych strach.

Polecam =)

Świetny thriller z elementami realizmu magicznego, oniryzmu, a nawet w pewnym stopniu wierzeń ludowych, osadzony w nieelementarnym przedziale czasowym. Autor bardzo zgrabnie balansuje po równoległych płaszczyznach zdarzeń i wymiarów, zabierając czytelnika w niezwykłą podróż w towarzystwie zjawisk nadprzyrodzonych. Nośnikiem fabuły jest bardzo dobry i dynamiczny język utworu, który pozwala w pełni zatopić się w treści. Świetna narracja sprawia, że ciężko jest oderwać się od książki. Dziesiąta gwiazdka odcięta za zbyt mało spektakularne zakończenie w stosunku do punktu kulminacyjnego i ogółu treści.

Niewielka objętość a jakże interesująca treść.Jednym słowem rewelacyna !!

Niewielka objętość a jakże interesująca treść.Jednym słowem rewelacyna !!

Za....sta !!!!!!!!!!!!

Za....sta !!!!!!!!!!!!

Wow!!!! Książka dosłownie na jedno popołudnie. Świetna historia.

Wow!!!! Książka dosłownie na jedno popołudnie. Świetna historia.

2062

Bardzo dobry, hermetyczny horror - nawiedzony las, klątwy i klaustrofobia.
Polecam!

Bardzo dobry, hermetyczny horror - nawiedzony las, klątwy i klaustrofobia.
Polecam!

• Horror
  • ROK 2016
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Dobro umiera w ciszy