Michelle Richmond Wydawnictwo: Ebury Press kryminał, sensacja, thriller
9780091928919
Ebury Press
kryminał, sensacja, thriller
9780091928919
Ta książka nie została jeszcze oceniona

Bądź pierwszy - oceń książkę

Książka inna niż dotychczas czytałam, główny wątek morderstwa przeplatany matematyką :)

Książka od początku dość opornie mi szła. Czytałam i czytałam, a książka zdawała się nie mieć końca, ona jest po prostu nudna.

Lekka i przyjemna... pod warunkiem, że ktoś zniesie wywody na temat wyższej matematyki.

Życie młodej kobiety, będącej bohaterką książki, upływa w cieniu tragedii - przed laty jej siostra, świetnie zapowiadająca się matematyczka, została znaleziona martwa w lesie, lecz nigdy nie aresztowano zabójcy. Bliski znajomy dziewczyny, wykorzystując jej osobiste zwierzenia, pisze książkę na temat tej historii i wskazuje zabójcę, ale jak pokazuje "prywatne śledztwo",...

Na półkach: , , , ,

Czy powinniśmy dążyć do wyjaśnienia prawdy z przeszłości, czy raczej pozostawić ją nierozwiązaną?

Na to pytanie odpowiada Michelle Richmond w powieści "Nikt kogo znasz". Jest to ciekawa historia kryminalna z rozbudowanym wątkiem rodzinnym, w której dużą rolę odgrywa sfera psychologiczna życia bohaterów. Opowieść przedstawiona została w formie wspomnienia zmarłej siostry,...

Nostalgiczna, wciągająca, godna polecenia.

Utrzymana w napięciu i pięknie opowiedziana historia.

Dwadzieścia lat temu,została zamordowana siostra Ellie.Lila była utalentowaną studentką matematyki,pisała doktorat na temat hipotezy Goldbacha.Osią tej historii są tajemnicze okoliczności śmierci Lili,jednak opowieść koncentruje się głównie na emocjonalnej prawdzie.Piękna powieść o miłości,pasji,docenianiu życia i wspólnie spędzonych chwil.

Doskonała powieść o morderstwie z przeszłości oraz o poszukiwaniu samego siebie. Opowieść o tym, jak trudno się odnaleźć i poukładać relacje w rodzinie i w samym sobie po tragicznym wydarzeniu, jakim jest śmierć bliskiej osoby.
Dla mnie bardziej pasjonujące były wewnętrzne zmagania bohaterów niż szukanie winnego. Utrata zaufania, bezgraniczna pustka po stracie bliskiej...

Po znakomitej pierwszej książce "Rok we mgle" tym razem też spodziewałam się czegoś dobrego. Niestety. Początek książki bardzo dobry, ale potem zaczynają się schody. Mnóstwo matematyki, niezrozumiałej dla zwykłego człowieka. Ciągłe nawracanie do przeszłości, do dzieciństwa bohaterek, w różnych jego okresach, sprawiło, że książka była dla mnie po prostu niestrawna.
Gdy w...

• 2012