Przez rozrywkę do wiedzy, rozmaitości matematyczne

Stanisław Kowal Wydawnictwo: Wydawnictwa Naukowo-Techniczne informatyka, matematyka
1986-01-01
1973-01-01
83-204-0846-6
Wydawnictwa Naukowo-Techniczne
informatyka, matematyka
1986-01-01
83-204-0846-6

moja ulubiona książka. mam nadzieję że ją ktoś wznowi

Dużo ciekawych zagadnień przedstawionych w formie odrębnych rozdziałów.

Każdy rozdział był przemieszaniem bardziej ambitnej matematyki z rozrywkowymi zadaniami. Mam tu mieszane uczucia. Z jednej strony nie przywykłem do tak napisanych pozycji i odciągało to moją uwagę z dopiero co przeczytanego rozdziału. Miałem jednak dużą przyjemność z rozwiązywania niektórych z tych...

To chyba jedyna tego typu pozycja wydana w czasach PRLu. Jednak wydana bardzo dobrze (tekst i świetna grafika). Miło by było spotkać wznowienie w księgarni.

Książkę dostałem w nagrodę na zakończenie podstawówki za pracę w kółku matematycznym. Bardzo trafiona i na czasie, bo jeszcze jej nie znałem, a wszystkie starsze dawno przeczytałem. Autora znałem z kącika matematycznego w "Młodym Techniku". Świetna lektura dla tych, którzy już się pasjonują matematyką albo dopiero zaczynają.

2039

Polecam każdemu miłośnikowi Matematyki, zajęło mi dużo czasu odnalezienie tej książki i tego autora, wiedziałem tylko ze książka jest kwadratowa i ma sowę na okładce.

Oto książka, którą łączy zabawę z wiedzą w naprawdę udanych proporcjach. Książka, która nawet najmłodszym, ledwie co odrobinę obeznanym z matematyką wytłumaczy co to np. kongruencja, geometria nieeuklidesowa, liczy zespolone...

Po prostu świetna rzecz. I założę się, że nawet dorośli i dość dobrze obeznani z tematem znajdą tu wiele dla siebie, choć na wielkie zagłębianie...

• Matematyka
  • A3) -- POSIADAM
  • Typ B: Gatunek: Matematyka
  • Chcę w prezencie
  • A1) -- ULUBIONE
  • 2013
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Przez rozrywkę do wiedzy, rozmaitości matematyczne