Notatki samobójcy

Okładka książki Notatki samobójcy
Michael Thomas Ford Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura piękna
literatura piękna
Zbliżenia
Suicide notes
Nasza Księgarnia
2012-07-25
2012-07-25
9788310119629
Maciejka Mazan
Michael Thomas Ford samobójstwo śmierć psychika psychiatria psychologia nastolatek

więcej Więcej

Podobała mi się ta książka. Wciągnęła mnie i poruszyła, związała emocjonalnie z bohaterami. Ogólnie jestem naprawdę zaskoczony. Tyle trudnych tematów poruszonych na niewielu kartkach. Dobry opis życia w szpitalu psychiatrycznym i dobry opis psychologiczny nastolatków. Jedyne co mi nie pasowało (i z tego co widzę po opiniach to niemal każdemu) to wątek z Rankinem i jego...

Pierwotnie miałam dać ocenę wyższą, bo książka zaczynała się naprawdę dobrze, mimo ciężkiego tematu prób samobójczych czytało się ją przyjemnie. Do jednego momentu, który zdecydowanie obniżył moją ocenę.

Poniżej spojlery - wchodzicie na własne ryzyko :)

Kiedy pojawił się Rankin, wszystko zaczęło być bardziej... niesmaczne. Fakt, że Rankin praktycznie molestował Jeffa,...

[MOŻLIWE SPOJLERY] Książka opowiada o piętnastoletnim Jeffie trafiającym do szpitala psychiatrycznego po próbie samobójczej. Chłopak uparcie nie chce mówić nikomu o tym co się wydarzyło przed trafieniem do szpitala. Podczas czytania poznajemy historię zarówno Jeffa jak i innych nastolatków na oddziale. Historia może być uważana za typową przez miłość głównego bohatera do...

Rewelacyjna książka. Pokochałam Jeffa całym sercem od pierwszych stron. Uważam, że każdy powinien przeczytać tą powieść.

Zromantyzowane molestowanie seksualne jako sposób na "odkrycie" swojej orientacji to koszmarna wada tej książki, chociaż nie jedyna. Powieść nie jest też pozbawiona zalet, ale ten jeden wątek wkurzył mnie tak, że rzutuje na całą opinię.
Więcej informacji: http://minerwaproject.pl/mlodziezowka-o-samobojstwie-notatki-samobojcy/

To ważna książka. Tyle. Myślę że wszyscy powinni ją przeczytać żeby zrozumieć. Nie jestem jej fanką czy coś, mimo że była całkiem śmieszna, ale po prostu uważam że jest ważna, nawet bardzo.

Nastoletniość jest ciężkim okresem w życiu człowieka. Zmienia się ciało, dojrzewa umysł, hulają hormony. To czas poszukiwania własnej tożsamości, określania swoich preferencji. A burze emocjonalne wcale w tym nie pomagają…. O trudach okresu dojrzewania w tej najbardziej drastycznej formie przekonał się Jeff – bohater powieści dla młodzieży „Notatki samobójcy”.

Jeff po...

Książka przypomina mi bardziej pamiętnik bez dat niż notatnik. Główny bohater Jeff przestawia nam w ten sposób swój świat czyli oddział psychiatryczny i jego zaplecze. Sposób w jaki go postrzega jest ironiczny, śmieszny ale dosadny ale i prawdziwy. Pomimo ciężkiej tematyki książkę czyta się lekko a podsumowanie tej historii pokazuje jak może skończyć się nie akceptowanie...

Przyznam szczerze - spodziewałam się czegoś zupełnie innego, może dlatego nie spodobało mi się to aż tak jak chciałam.
Zacznę od postaci, o ile można tu mówić o bohaterach, bo wszyscy wydają się nijacy. Myślisz o (tutaj wstaw imię jakiegoś bohatera) i w głowie masz tylko jedną, no góra trzy, skojarzenia. Zero pogłębienia. Nawet Jeff nie jest nikim więcej jak... Aj, tu byłby...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo podobał mi się styl pisania autora. Był lekki, czasem również zabawny, choć książka opowiada o trudnych tematach. Bardzo szybko szła mi lektura... do pewnego momentu, po którym było coraz gorzej i sztuczniej. Trochę się zawiodłam, bo zapowiadało się naprawdę obiecująco.

2 291
    1 732