Notatki samobójcy

Okładka książki Notatki samobójcy Michael Thomas Ford
Okładka książki Notatki samobójcy
Michael Thomas Ford Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura piękna
Zbliżenia
Suicide notes
Nasza Księgarnia
2012-07-25
2012-07-25
9788310119629
Maciejka Mazan
Michael Thomas Ford samobójstwo śmierć psychika psychiatria psychologia nastolatek

Przeczytałam ją wyjątkowo szybko ale mam wrażenie, że nie wiele się w niej działo. Pochłonęłam ją mimo, że treść mnie nie wciągnęła. Nie mogę powiedzieć, że książka jest ciekawa. Może po prostu jestem na nią za stara.

Świetna książka, uwielbiam 💗💗💗
• bardzo szybko się czyta (dzięki krótkim rozdziałom, które opisują każdy dzień osobno)
• razem z głównym bohaterem stopniowo zaczynamy rozumieć co czuje i czemu próbował się zabić
• prosty język, ukazanie wielu uczuć w naturalny sposób (bo życie pełne jest niejasności, zagadek oraz tajemnic, i nie na wszystkie zawsze znajdziemy odpowiedzi)

Świetna książka, uwielbiam 💗💗💗

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Hej kochani w tę piękną, zimową niedzielę. Jak spędzacie ten mijający weekend?

Dziś recenzja książki, która totalnie mnie zaskoczyła... Czy na plus o tym później...

Czterdzieści pięć rozdziałów... Czterdzieści pięć dni... Tyle czasu nastoletni Jeff musi spędzić w szpitalu psychiatrycznym do którego trafił po nieudanej próbie samobójczej. Początki jak zawsze były trudne. Chłopak totalnie zamknął się sobie, udział w obowiązkowej terapii traktował jako przykry obowiązek nie korzystając z udzielonej mu pomocy... Z każdym jednak dniem nastolatek coraz bardziej się otwiera dzięki czemu możemy poznać go lepiej. Nawiązuje również nowe znajomości i przekonuje się, że tak naprawdę jego "problem" nie jest najstraszniejszy...
Co tak naprawdę wydarzyło się w życiu jeffa że zdobył się on na ten ostateczny krok?

"Notatki samobójcy"to książka, która wciągnęła mnie totalnie. Przeczytałam ją na raz. Sięgając po nią spodziewałam się trudnej, wzruszającej historii a dostałam.... No właśnie trudną historię ale przedstawioną w sposób lekki okraszony dawką ironii i humorem czasem tym najczarniejszym. Temat samookaleczenia się czy samobójstw wśród młodzieży jest coraz bardziej powszechny i tym bardziej należy go poruszać. Ta książka pokazuje, że naprawdę warto szukać dla siebie pomocy... Że szpital psychiatryczny potrafi być miejscem przyjaznym gdzie można znaleźć wiele wsparcia i osób z podobnymi problemami.

Polecam ♥️

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia

Hej kochani w tę piękną, zimową niedzielę. Jak spędzacie ten mijający weekend?

Było spoko. Przeczytałam mega szybko, bo styl pisania (jak może sugerować tytuł) jest w formie swego rodzaju luźnego pamiętnika.

Co warto na pewno zaznaczyć jest to iż podchodząc do tej książki zakładałam, że będzie o wiele bardziej poważna niż była rzeczywiście, a okazała się stosunkowo luźną młodzieżówką z dużą dozą humoru. W każdym razie i tak uważam, że warto ją przeczytać, bo mimo wszystko porusza ważne tematy, jak odkrywanie swojej seksualności, czy po prostu problemy z jakimi zmagają się nastolatki.

Szybko czyta się tą książkę a "rozdziały" są stosunkowo krótkie i przyjemne do czytania. Brak zbędnych powtórzeń i prosty język książki dodaje autentyczności. Porusza też trudne tematy lecz na plus jest bardzo to, że nie są one szkodliwie napisane.

Książka opowiada o Jeffie - chłopcu po nie udanej próbie samobójczej, który jest na oddziale zamkniętym wraz z grupą innych nastolatków. Jeff jest dosyć zamknięta w sobie postacią i nie za wiele chce o sobie mówić. Często wspomina, że nie słusznie jest na 45 dniowej terapii i nazywa miejsce w którym się znajduje " Wariatkowem"

Jeżeli ktoś szuka szybkiej i prostej w języku lektury poruszają ciężki temat opisany w dość dobrze i nie skomplikowanej to "Notatki Samobójcy" będą dobrym wyborem. Osobiście dzięki tej książce przekonałem się do czytania i zacząłem sięgać po literaturę.

Kocham nad życie.

Kocham nad życie.

Książkę zdecydowanie warto przeczytać dla świetnego humoru oraz ciętych ripost głównego bohatera. Porusza dość trudny temat o zagubionych w świecie młodych ludziach. Wątek odkrywania seksualności Jeffa, jak dla mnie trochę zbyt brutalny i ciągnięty na siłę.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka pióra Michaela Thomasa Forda to tytuł z literatury młodzieżowej. I muszę przyznać, że czuć, że faktycznie kierowana jest w stronę młodszych czytelników.

Główny bohater, Jeff, trafia na oddział zamknięty po nieudanej próbie samobójczej. Ma zostać tu 45 dni wraz z grupą innych nastolatków. Dlaczego w ogóle próbował się zabić? Nikomu nie chce tego zdradzić. Na dodatek uważa, że niesłusznie trafił do, jak to mówi, "wariatkowa".

Książka jest napisana bardzo przyjemnie - autor zdecydowanie ma "lekkie pióro" :)
Postaci są w moim odczuciu nieskomplikowane, brakowało mi zgłębienia powodów dlaczego inni nastolatkowie trafili na oddział zamknięty. Sama historia Jeffa mnie nie porwała, mimo że bohater wzbudza sympatię.

Jeśli ktoś szuka prostej, lekko napisanej powieści to "Notatnik samobójcy" powinien się sprawdzić. Dla mnie jest to rodzaj książki, o której po jej przeczytaniu szybko zapomnę.

Kocham tą książkę

Kocham tą książkę

Przez cały czas czytało mi się bardzo przyjemnie, dużo razy wspominałam o tym tytule gdy ktoś pytał o moją ulubioną książkę. Jednak końcówka kompletnie mi się nie spodobała przez co daje 9/10 a nie 10/10. Wątek z homoseksualizmem Jeffa był jak dla mnie kompletnie zbędny a wręcz nie pasował mi do całej tej historii. Jednak nie zmienia to faktu że książka była naprawdę fajna i nie mogłam oderwać się od czytania więc bardzo polecam :)