Krzyż Południa

Czytelnik
Powieść polska 20 w.
literatura piękna
Powieść polska 20 w.

Jest to kontynuacja "Wielbłąda na stepie", jeśli go Państwo nie znacie, to proszę zajrzeć choć do mojej recenzji, a jak znacie, to też ją polecam.,
Książkę wydano pośmiertnie w 1983 roku, a więc rok po samobójczym wyjściu przez okno, a ważną postacią w niej jest ksiądz harcmistrz Zdzisław Peszkowski, herbu Jastrzębiec ...

Coś wspaniałego, jestem zachwycona autorem. Odrobinkę bardziej podobała mi się pierwsza część powieści "Wielbłąd na stepie", ale traktuję obie jako całość.
To takie powieści od których nie sposób się oderwać, myśli się o nich i pamięta na długo, albo i zawsze, porusza serce.

• Przeczytane 2012
  • Biografie i wspomnienia